2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A matematikai oktatás hagyományainak és a bolgár informatikusok által írt vírusoknak köszönhetően a román IT-cégek a leginkább felkészültebbek a biztonsági szoftverek előállítását tekintve. Ennek köszönhetően az elmúlt években a jobb román cégeket nyugati óriások vásárolták fel.

A Financial Times szerint az információtechnológia óriásai egyre gyakrabban vetik pillantásukat Kelet-Európára (és ezen belül főleg Romániára), amikor új és minőségi biztonsági szoftverek beszerzését fontolgatják. Egyik első példája ennek a jelenségnek a román GeCAD nevű cég, amelyre 2003-ban a Microsoft figyelt fel. A redmondi óriáscég antivírus-termékei napjainkban a román cég technológiáján alapulnak.

Florin Talpes, a Bitdefender nevű termékéről világhírűvé vált román Softwin cég ügyvezetője szerint az elmúlt két évben tíz román szoftvercéget vásároltak meg multinacionális IT-vállalatok. A Bitdefender 2006-ban a vírusirtó programok amerikai eladási toplistájának élén tanyázott, olyan neveket megelőzve, mint az orosz Kaspersky, valamint az amerikai McAfee és a Norton Antivirus - írja a Ziarul Financiar.

Bolgár vírusokon edződtek

A Financial Times felteszi a kérdést: hogyan válhatott Románia biztonságiszoftver-nagyhatalommá? A választ elsősorban a romániai matematikai hagyományokban keresi. A mai napig nehéz olyan amerikai csúcs-egyetemet találni, ahol a professzori karban ne lenne legalább egy román matematikus - állítja a lap.

A magyarázat második része egy geopolitikai balesetnek tudható be: a kilencvenes évek második felében Bulgária (illetve a bolgár számítógépes társadalom) roppant aktív vírus-kibocsájtónak bizonyult. A hazai gazdaság nagyon rossz állapota miatt a fiatal bolgár programozók így próbáltak bosszút állni a felelősnek tartott gazdag Nyugaton, s vírusaikat általában a szomszédos Románia szerverein keresztül küldték szét a nagyvilágba. Így a román számítástechnikai szakemberek a valódi tűzvonalban, mondhatni élesben sajátíthatták el a víruselhárítás minden csínját-bínját - írja a Financial Times, Talpes szavaira hivatkozva.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!