A pályáját alkalmazott matematikusként kezdő szakember elmondta, hogy a saját bőrén tapasztalta meg, hogy az IBM-nél könnyebben ért el sikereket nőként, mint korábbi munkaadóinál. A legnagyobb kihívást először az jelentette, hogy bejusson egy egyetemre, az Egyesült Államokban ez elsősorban anyagi kérdés. Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy a tanulás mellett dolgoznia is kellett, hogy elvégezhesse az iskolát.
"Furcsa érzés volt, amikor nagyon kevesen vagy egyes esetekben csak én voltam nő egy csoportban, de nem hagytam, hogy ez megfélemlítsen" - mondta. "Amikor pedig dolgozni kezdtem, leginkább az lebegett a szemem előtt, hogy ne engedjem belekényszeríteni magam abba a szerepbe, hogy nő létemre kevésbé vagyok innovatív vagy kreatív."
A kutató a vegyes teamekről elmondta, hogy az elején talán nem tűnik egyszerűnek aközös munka, de amikor megoldódnak a kommunikációs problémák, akkor már gördülékenyen megy minden. Az IBM-nél a vegyes csoportok alkalmazása mára egyébként alapelvvé vált, de a sikerekhez más is hozzájárult. Olyan mentori rendszert építettek ki, amely a jó szakemberek integrálása mellett a műszaki pályára való felkészítést is nagyban elősegíti - számol be a Világgazdaság.