A vezetői stratégiában a káosztudatosság elősegítheti azt a szemléletváltást, amely egy a világ jelenségeinek folyamatos átértékelésére nyitott légkör megteremtésére törekszik. Ez a nyitott légkör az egyik legfontosabb előfeltétele az invenciózus alkotó szellemiségű szervezeti felépítés-ideál megteremtésének. Tehát e tekintetben a Személyes Minőség egyben a vállalati működés érintettjeivel való kapcsolat kialakításának és menedzselésének a képessége is. Egy jó vezető meglehetősen biztos és tartós Személyes Minőséggel kell, hogy rendelkezzék.
Ez jelenti azt a képességet is, hogy az általa képviselt csoportok érdekeit gördülékenyen tudja egymással és a külső környezet elvárásaival is összhangba hozni. Az általa megteremtett összhang képes az állandó transzformációra, azaz számol a bizonytalansági tényezővel, s épp ezáltal szilárdítja meg helyzetét. Az ilyen vállalatirányítási stratégia nem a rendszabályok szigorú betartatásában látja a káoszmenedzselés lehetőségét, hanem egy aktuális egyensúlyi állapot megvalósítására törekszik. Káosz és rend tökéletes szimbiózisa - a XXI. századi üzleti élet utópiája, egyelőre.
Szervezeti felépítés a jobb együttműködésért
A vállalatirányítási elméletek körében egyre nagyobb teret hódít az az elképzelés, amely a hierarchikus szervezeti felépítés helyett a Sejtszervezetet részesíti előnyben. A piramismodellt követő többszintű alá-fölérendeltség helyébe a vezető és a szakemberek közötti kölcsönös együttműködés lép. A problémák elemzése helyett az emberek menedzselése a feladat.