2p

A tavalyi első tíz hónapban 1,65 milliárd euró külföldi tőke érkezett Magyarországra, 45 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.

A tavalyi első tíz hónapban 1,65 milliárd euró külföldi tőke érkezett Magyarországra, 45 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában -- közölte az ITDH tegnapi sajtótájékoztatóján Pongorné Dr. Csákvári Marianne, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára.

1996-ig visszamenőleg a tavalyi első tíz hónapban volt a legnagyobb arányú a tőkebeáramlás. A befektetők iránya érdekes módon változott. Míg korábban mindig Németország volt a legnagyobb befektető, második az USA, majd Ausztria -- 2000-ben Hollandia állt az élen, őt követte Belgium, majd Németország és az USA. Tavaly az ITDH közreműködésével külföldiek 920 millió euró értékű magyarországi befektetéseiről született döntés.

A sajtóértekezleten elhangzott, hogy kedvezőbb kép alakult ki az olvasók körében a magyar gazdaságról a The Economistban Magyar gazdasági körkép címmel tavaly megjelent cikksorozat után. Ezt Kirsten Brodersen, a befolyásos londoni gazdasági hetilap marketingmunkatársa közölte. A cikksorozat megjelenését a Gazdasági Minisztérium és a magánszféra közösen támogatta, a szaktárca tavaly 50 millió forintot fordított erre a célra. A cikksorozat olvasói visszhangjának felmérésére a The Economist1600 kérdőívet küldött ki a múlt év második felében, s további 2850 olvasót keresett meg. A legtöbb válasz Francia-, Németországból, Nagy-Britanniából és Írországból érkezett.

A cikkek olvasását követően a válaszadók 69 százaléka nyilatkozott úgy, hogy Európa egészének jó, ha Magyarország belép az EU-ba. 61 százalékuk szerint Magyarország jó export-import esélyeket kínál, 52 százalékuk úgy érzékelte, a magyar GDP gyorsabban nő, mint az EU-é. A válaszadók 58 százaléka szerint a magyar termékek, szolgáltatások imázsa javuló tendenciát jelez, viszont csak 35 százalékuk tartotta hatékonynak és hozzáértőnek a magyar munkaerőt. A megkérdezettek mindössze 11 százaléka vélekedett úgy, hogy a helyi cégek igen etikusak. A felmérésben részt vevők 68 százaléka azt tartotta, hogy a magyar kormány ösztönzi a külföldiek befektetéseit, 58 százaléka stabilnak ítélte Magyarországot, ám meglepő módon mindössze 20 százalékuk vélte úgy, hogy a jogi környezet segíti a dinamikus magánszektort.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!