2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A tavalyi első tíz hónapban 1,65 milliárd euró külföldi tőke érkezett Magyarországra, 45 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.

A tavalyi első tíz hónapban 1,65 milliárd euró külföldi tőke érkezett Magyarországra, 45 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában -- közölte az ITDH tegnapi sajtótájékoztatóján Pongorné Dr. Csákvári Marianne, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára.

1996-ig visszamenőleg a tavalyi első tíz hónapban volt a legnagyobb arányú a tőkebeáramlás. A befektetők iránya érdekes módon változott. Míg korábban mindig Németország volt a legnagyobb befektető, második az USA, majd Ausztria -- 2000-ben Hollandia állt az élen, őt követte Belgium, majd Németország és az USA. Tavaly az ITDH közreműködésével külföldiek 920 millió euró értékű magyarországi befektetéseiről született döntés.

A sajtóértekezleten elhangzott, hogy kedvezőbb kép alakult ki az olvasók körében a magyar gazdaságról a The Economistban Magyar gazdasági körkép címmel tavaly megjelent cikksorozat után. Ezt Kirsten Brodersen, a befolyásos londoni gazdasági hetilap marketingmunkatársa közölte. A cikksorozat megjelenését a Gazdasági Minisztérium és a magánszféra közösen támogatta, a szaktárca tavaly 50 millió forintot fordított erre a célra. A cikksorozat olvasói visszhangjának felmérésére a The Economist1600 kérdőívet küldött ki a múlt év második felében, s további 2850 olvasót keresett meg. A legtöbb válasz Francia-, Németországból, Nagy-Britanniából és Írországból érkezett.

A cikkek olvasását követően a válaszadók 69 százaléka nyilatkozott úgy, hogy Európa egészének jó, ha Magyarország belép az EU-ba. 61 százalékuk szerint Magyarország jó export-import esélyeket kínál, 52 százalékuk úgy érzékelte, a magyar GDP gyorsabban nő, mint az EU-é. A válaszadók 58 százaléka szerint a magyar termékek, szolgáltatások imázsa javuló tendenciát jelez, viszont csak 35 százalékuk tartotta hatékonynak és hozzáértőnek a magyar munkaerőt. A megkérdezettek mindössze 11 százaléka vélekedett úgy, hogy a helyi cégek igen etikusak. A felmérésben részt vevők 68 százaléka azt tartotta, hogy a magyar kormány ösztönzi a külföldiek befektetéseit, 58 százaléka stabilnak ítélte Magyarországot, ám meglepő módon mindössze 20 százalékuk vélte úgy, hogy a jogi környezet segíti a dinamikus magánszektort.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!