1p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Debrecenben, Miskolcon és Szegeden lesznek a következő ECE-bevásárlóközpontok. A német társaság a környező országok közül Romániában és Horvátországban is szeretné megvetni a lábát - írja a Világgazdaság.

A cég Debrecenben egy 28 ezer négyzetméteres, 3+4 szintes, 120-130 üzletet magában foglaló központot épít, a felső szinten egy színház és egy kiállítási csarnok is helyet kap. Gyalai-Korpos Gyula, az ECE Projektmenedzsment Budapest Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: jelenleg az engedélyeztetési eljárás zajlik, az építkezés legkorábban jövő év végén, 2007 elején indulhat és 18 hónapot vesz igénybe.

Az ECE eddig két kereskedelmi központot épített Magyarországon: 2002-ben adták át az Örs vezér terén az első Árkádot, majd 2004-ben Pécsett a hasonló nevű egységet, és jövőre Győrben tervezik megnyitni a harmadikat.

Az ECE azt is bejelentette, hogy Európa legnagyobb bevásárló- és szórakoztatóközpontját építi meg Essenben. A hasonló méretű (nettó 70 ezer négyzetméter) projekteknek manapság már csak a városok határaiban, vagy azon kívül van hely Európában, és kevés fejlesztő kockáztatja, hogy a belvárosokban mindig nehézkesebben zajló beruházást indítson - számol be a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!