A szóvivő elmondta: annyi előrelépés történt, hogy a munkáltató javaslatára jövő hét hétfőtől külön munkacsoportban vizsgálják az érdekképviseletek és a vezetőség küldöttjei a szakszervezetek által egy hete átnyújtott, a követeléseiket is tartalmazó megállapodás-csomagot.
A szakszervezetek fő követelései közé tartozik a cég gazdasági problémáinak megoldása, a járatritkítási tervezet visszavonása, és a létszámleépítések leállítása.
Nemes Gábor hangsúlyozta: mindkét fél egyet értett abban, hogy a tárgyalásokba be kell vonni az Fővárosi Önkormányzat és az állam képviselőit is.
Hozzátette: a sztrájkfenyegetés továbbra is fennáll, a szakszervezetek nem hajlandóak hónapokig várni a megegyezésre, így ha továbbra is marad a "patthelyzet" akkor heteken belül újra sztrájkot hirdetnek, amely biztosan többnapos lesz.
A szakszervezetek és a munkáltató képviselői az esetleges többnapos munkabeszüntetés idején nyújtandó még elégséges szolgáltatásról szerdán reggel folytatják az egyeztetéseket, míg a követelésekről legközelebb jövő hét kedden tárgyalnak újra.
A szakszervezetek a múlt héten nyújtották át a BKV vezetőségének azt a javaslatcsomagot, amely elvárásokat, rendelet- és törvénymódosítási javaslatokat, továbbá indítványokat tartalmaz a cég gazdasági és műszaki problémáinak megoldására.
A dokumentumot 15 szakszervezet írta alá a 26-ból; nincs ott a neve a papíron például Gulyás Attilának, a Metró Közlekedési Dolgozók Szakszervezete elnökének. Gulyás Attila elmondta, hogy azért nem írta alá a javaslatcsomagot, mert nem értenek egyet az elhúzódó sztrájkfenyegetéssel, s azzal sem, hogy esetleg májusban legyen többnapos munkabeszüntetés, a sztrájk ugyanis az érettségiző diákokat hátráltatná.