Arról már korábban végleges döntés született, hogy a gazdaságos termelés miatt fontos lenne egy a jelenleginél korszerűbb üzem, amely a Zsolnay kulturális negyeden belül épülhetne fel. Kovács elmondta, hogy a program előkészítése - a tervezés és a szükséges engedélyek beszerezése - várhatóan 15-16 hónapot vesz igénybe, míg az építkezés és az átköltözés 10-12 hónap alatt valósítható meg. Azt viszont még nem tudni, mikor rajtolhat a beruházás.
A vezérigazgató szerint a korszerű, a jelenleginél jóval kisebb területen működő üzemben ugrásszerűen javulhat a hatékonyság, hiszen egymásra épülnek a termelési folyamatok. Rövidül a szállítási távolság és nagyságrendekkel csökkenhet az energiafelhasználás, a társaság pedig megszabadulhat felesleges, drágán fenntartható ingatlanjaitól.
A Zsolnay kulturális negyed kialakításától jelentős megrendeléseket is remél a gyár. A vezérigazgató elmondta: bár számukra a piaci környezet továbbra sem biztató - mivel elsősorban az olcsóbb árkategóriába tartozó termékek iránt mutatkozik kereslet -, a mintegy 300 dolgozót foglalkoztató társaság idei üzleti tervében mégis 1,3 milliárd forint nettó árbevétel elérése szerepel. Ez pedig csaknem 200 millió forinttal több, mint 2006-ban volt, számol be a Napi Gazdaság.