2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) pályázatot hirdetett kutatás-fejlesztésben (K+F) dolgozó munkaerő megőrzésére, K+F projektek fejlesztésére - jelentette be Kolber István kutatás-fejlesztési államtitkár hétfőn Budapesten.

Elmondta: a vissza nem térítendő támogatásra a legalább két éve bejegyzett magyar székhelyű kis- és középvállalkozások, non-profit akadémiai és egyetemi kutatóhelyek pályázhatnak a nagy- és középvállalatoktól 2008. szeptember 1-je után elbocsátott kutatók, fejlesztőmérnökök foglalkoztatására. A pályázatban meg kell jelölni, hogy a támogatást kapott kutató-fejlesztő milyen projekten dolgozik.

1,6 milliárd forintos keret

Az innovációs alapból erre a célra 1,6 milliárd forint keret áll rendelkezésre 2009. december 31-ig, amelyből pályázatonként minimum 10 millió forint, maximum 100 millió forint vissza nem térítendő támogatás nyerhető el 1-2 évre.

Kolber István szerint az elnyert támogatás minimum 70 százalékát kötelezően az újonnan felvett munkaerővel kapcsolatos személyi kiadásokra, 30 százalékát pedig a pályázatban megfogalmazott kutatási projekt dologi kiadására kell fordítani. Becslések szerint az 1,6 milliárd forint támogatás révén 30-50 projekt bonyolítható le a mintegy 100-150 elbocsátott kutató, fejlesztő foglalkoztatásával.

Az államtitkár kiemelte: Magyarországon 2800 kutatóhely van, ennek 40 százaléka a vállalati szférában. A kutatói létszám 26 000, közülük 17 ezren foglalkoznak kutatói, fejlesztői munkával, a többi kiszolgáló személyzet. A vállalati szférában 10 ezerre tehető a magasan képzett kutató-fejlesztő, 8000 akadémiai kutató, 8000 pedig felsőoktatásban dolgozik. Számítások szerint leépítésük elsősorban nagyvállalatoknál következik be.

Kolber István hozzátette, hogy a pályázat célja a kutatás-fejlesztést végző munkaerő itthon tartása, projektek megvalósítása, hiszen a válságból való kilábalás egyik útja a kutatás-fejlesztés, innováció. A krízis elmúltával pedig rendelkezésre fog állni a magasan képzett, kutatás-fejlesztést végző munkaerő.

Csopaki Gyula, az NKTH elnöke szerint a pályázatokat folyamatosan lehet beadni, akár már most is, azokat azonnal, a lehető legrövidebb időn belül értékelik.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!