Petrovics László elmondta, hogy a háromszintes épületegyüttest annak idején a bős-nagymarosi erőműrendszer megvalósításán dolgozó osztrák vendégmunkásoknak építették volna a nagyberuházás részeként, de mivel az építkezés félbemaradt, a szállóba sem költöztek lakók. Az épület sokáig állami tulajdonban volt, majd hosszas jogi huzavona eredményeként 2002-ben az önkormányzat tulajdonába került - tette hozzá.
Azóta többféle hasznosítási lehetőség is felmerült, szó volt például arról, hogy öregek otthona vagy egy felsőoktatási intézmény létesülne itt, ám ezek az elképzelések különböző okokból nem valósultak meg.
Most azonban megkezdődtek az előtárgyalások azzal a befektetővel, aki az azóta tönkrement épület egy részét lebontaná, a helyére egy négycsillagos, hozzávetőleg 100 szobás, magas színvonalú szállodát építene, amely egy konferenciaközpontot is magában foglalna. Az elképzelés szerint a szállónak az önkormányzat is tulajdonosa marad, legalábbis addig, amíg a vételár teljes összegét a vevő ki nem fizeti.
A polgármester kiemelte, hogy az új létesítmény egyúttal része annak az idegenforgalmi fejlesztési programnak is, amely szerint a sportpálya közelében hamarosan egy termálkút fúrásának munkálatai kezdődnek. Geológiai szakvélemények szerint ugyanis itt a szemben lévő visegrádi termál gyógyvízhez hasonló természeti kincs rejlik, ami kiaknázva egy termálfürdőhöz teremtené meg a feltételeket.
Petrovics László kitért arra: az új szálloda és a leendő fürdő megpezsdíthetné a Duna-kanyar e városának turizmusát. A 4800 lakosú településen jelenleg kevés a munkahely, az emberek nagy része a fővárosba vagy Vácra jár dolgozni, az új létesítmények viszont önmagukban is hozzávetőleg 160 munkahelyet teremthetnek. A megélénkülő idegenforgalom a helyi vállalkozóknak is megélhetést jelenthet, új éttermek, vendéglátóipari egységek nyílhatnak Nagymaroson.