Márka István tájékoztatása szerint a cégcsoport csökkenteni kívánja termelési kapacitását, s bár ezt máshol is megtehetné, Magyarország mellett döntött. A tulajdonosok ezt azzal indokolták, hogy a magyar cégnél nincsen fejlesztés, a termelés pedig háromszor olyan drága, mint a csoport második legdrágábban termelő tagjánál - tette hozzá.
Az ügyvezető szólt arról, hogy az üzem bezárása esetén a belga anyacég segíti az itt dolgozó 340 ember egy kis részének elhelyezkedését, várhatóan munkát ajánl számukra spanyol, belga és tunéziai leányvállalatánál.
Márka István közölte azt is, hogy a csoportos létszámleépítés szándékát szerdán bejelentette a szekszárdi munkaügyi kirendeltségnek annak ellenére, hogy a tulajdonosok hajlandóak jutányos áron eladni az üzemet annak a befektetőnek, aki hosszú távon vállalja, hogy működteti azt.
Az üzem eszközértéke 500-600 millió forint, és ennél magasabb a kft. készpénz- és követelésállománya - ismertette Márka István.
A döntés hátteréről szólva elmondta: a gyártási költség Magyarországon egyértelműen a magas adóterhelés miatt nagy. Bár a Van de Velde barcelonai üzemében magasabbak a bérek, mégsem azt építik le, miután ott fejlesztéseket is végeznek. Éveken át próbáltak egy fejlesztő mérnökcsoportot Szekszárdra hozni, eredménytelenül, annak ellenére, hogy 500 ezer forintos kezdő fizetést ajánlottak - jegyezte meg.
Horváth István, Szekszárd polgármestere a sajtótájékoztatón közölte: személyesen is igyekszik meggyőzni a tulajdonosokat arról, hogy megéri megtartani a magyar üzemet; a város ennek érdekében hajlandó lemondani a cégtől származó helyi adóról, amely 2008-ban körülbelül 20 millió forint volt. Rámutatott: egy nyereséges cég kapcsán mondja azt a külföldi tulajdonos, hogy a termelési költségeket összehasonlítva Magyarország nem versenyképes.
A Van de Velde Kft. 1992 óta működik Szekszárdon. Kizárólag luxus női fehérneműket gyárt, évente körülbelül egymillió darabot. A termék kiskereskedelmi átlagára 100 euró körül van. A cég 2008-ban nettó 1,3 milliárdos nettó árbevételt ért el.