Már eddig is több mint ezer mérnök dolgozott az Ericsson budapesti kutatóközpontjában, a vállalat elégedett az eddig elért eredményekkel, az utóbbi évek fejlesztéseivel. A következő években újabb hatalmas robbanásra számít a vállalat a technológiai iparágban, várakozásaik szerint öt éven belül több mobilelőfizetés lesz a világban, mint ahány ember.
Fellegi: nincs multiellenes hangulat
"Az Ericsson kiemelten fontos szereplője a magyar gazdasági életnek, vezetője annak az iparágnak, mely a magyar versenyképesség egyik kulcsát adja" - emelte ki a csütörtöki sajtótájékoztatón Fellegi Tamás. A nemzeti fejlesztési miniszter hozzátette: a kormány a munkahelyteremtésen belül is kiemelten támogatja a diplomás munkahelyek létrehozását.
Fellegi szerint hazánknak régiós szerepre kell törekednie, vissza kell állítania azokat a versenyképességi előnyöket, melyekkel korábban rendelkezett. Ebben pedig kiemelt szerepe lehet a tudásgazdaságnak - tette hozzá a miniszter. "A kormány a jelenlegi 55 százalékos foglalkoztatási szintet az évtized második felére 70 százalékra akarja növelni, 2020-ra pedig a jelenlegi 0,9 százalékról 1,8 százalékra szeretnénk növelni a kutatás-fejlesztésre és innovációra fordított állami pénzt a GDP arányában" - szögezte le a miniszter.
A kormány számára kiemelten fontos, hogy a szélessávú internetet mindenki számára elérhetővé tegye az országban, ehhez az államnak a megfelelő erőforrásokat, frekvenciákat kell biztosítania, átlátható szabályozást kell alkotnia és erősítenie kell a versenyt a piacon, hogy olcsóbb szolgáltatásokat tudjanak nyújtani az embereknek.
"Remélhetőleg a nagyon közeli jövőben kiírásra kerülnek a szabad frekvenciák, az NMHH és az NFM most ezen dolgozik. Én személy szerint örülnék, ha lenne egy negyedik mobilszolgáltató a magyar piacon, de ez majd a piac döntése lesz" - mondta újságírói kérdésre Fellegi. A miniszter hozzátette: nem gondolja, hogy multiellenes hangulat lenne Magyarországon, a kormánypolitika szintjén legalábbis biztosan nem. Szerinte ha ellenséges lenne a hangulat, akkor a nagy világcégek nem döntöttek volna az utóbbi hónapokban hazánk mellett.
A tudás döntött mellettünk
"Az elmúlt húsz évben hatalmas robbanás volt tapasztalható az iparágban, ez nem ért véget: 5 év múlva előrejelzéseink szerint 7-8 milliárd mobilelőfizetés lesz a világon, azaz több, mint ahány ember" - mondta Hans Vestberg, az Ericsson-csoport elnök-vezérigazgatója. Szerinte az internet teljesen átalakítja az emberek, a vállalatok és az államok életét, a következő 20-30 év "izgalmasnak ígérkezik".
Az Ericsson vezére kiemelte: jelenleg több mint 175 országban vannak jelen, még sehonnan nem vonultak ki, ahol már megtelepedtek. Hazánkban jelenleg összesen 1500 dolgozója van a vállalatnak, közülük több mint ezren vannak a kutatás-fejlesztési központban. "A ma bejelentésre kerülő bővítéssel elkötelezettséget teszünk Magyarország mellett" - emelte ki Vestberg.
Az Ericsson elnök-vezérigazgatója hozzátette: több tényezőt vizsgálnak befektetési döntéseik során, a legfontosabb a kompetencia, a tudás, amit megtaláltak hazánkban. "Nagyon kemény versenyben nyert Budapest a döntés során, a humán tőke különbözteti meg a többi versenytársától" - mondta az Ericsson vezetője.
"Örülünk a K+F központ eddigi eredményeinek, az itteni munkaerő kompetens, jól képzett, tehetséges, alkalmazkodó, teljes mértékben elégedettek vagyunk" - tette hozzá Johan Wilbergh, az Ericsson alelnöke. Szerinte a következő években hosszú-hosszú sikeres együttműködés elé néznek a magyar kormánnyal.
Fellegi Tamás kiemelte: a vállalat hosszútávú tervei egybevágnak a magyar kormány terveivel, örülnek, hogy a jelenlegi gazdasági válság közepette is hazánk mellett döntött a cég.
mfor.hu