Az igazgató termelési adatokról még nem tudott beszámolni, mivel - mint mondta - a műtrágya majd csak a jövő hét közepén "jelenik meg", s esetleg előfordulhatnak műszaki gondok is. "Télen még sosem indítottak újra egy ekkora gyárat" - fogalmazott az igazgató.
Elsőként az ammóniaüzemet kellett indítani, ezt követi a salétromsav-gyártás beüzemelése, majd ezután már a műtrágyagyártás folyamata következik - tette hozzá.
A Nitrogénművek Zrt. teljes létszámmal, 600 dolgozóval kezdte meg újra a működését - mondta Medve József, hangsúlyozva, hogy a cég elsődleges célja a magyar mezőgazdaság nitrogén műtrágya igényének kielégítése. Rámutatott arra is, hogy a későbbiekben a termelés fokozása érdekében mintegy 100 alkalmazottal megnövelik majd a gyártóüzemekben dolgozók számát.
A péti Nitrogénművek Zrt.-nél a múlt évben havi mintegy 100 ezer tonna műtrágyát gyártottak. A gyár vezetése 2008. október 18-án állította le a termelést, a banki finanszírozás megszűnése okán.
Karsai József szocialista országgyűlési képviselő, a parlament mezőgazdasági bizottságának tagja korábban azt nyilatkozta az MTI-nek, hogy a magyar mezőgazdaságnak májusig legalább 650-700 ezer tonnányi nitrogén műtrágyára lenne szüksége, s ahhoz elengedhetetlen lenne az egyetlen ilyen terméket gyártó péti üzem január végi újra indítása.
A péti cég humánpolitikai igazgatója szerint a nitrogén műtrágya a jövő hét közepén, várhatóan március 5-én jelenik majd meg a gyártósor végén. S ha minden zökkenőmentesen működik és műszaki problémák nem adódnak, akkor lehet majd a termelési tervekről, adatokról is információval szolgálni - közölte az igazgató.