A brit munkavállalók több mint 40 százaléka legalább egy kollégájával nem jön ki jól, tízből egy dolgozó pedig nem kedveli a közvetlen közelében lévő munkatársakat - idézi az Online Recruitment a felmérést.
Szakértők szerint ez nagy problémát jelent mind a cégek, mind a társadalom számára, hiszen ha ilyen sokan boldogtalanok munkahelyükön, az egyrészt árt a termelésnek, másrészt a dolgozók közérzetét is rontja.
A főnökök sem ússzák meg, a válaszadók egyötöde nyilatkozta, hogy nem kedveli menedzserét. Sokan annyira utálják kollégáikat, hogy akár felmondani is készek azért, hogy megszabaduljanak tőlük. A felmérésben részt vevők 27 százaléka állította, hogy minden nap gondol a kilépésre, újabb 19 százalék pedig legalább hetente egyszer.
Piszkos trükkök
A brit dolgozók még furfangos trükköket sem szégyellnek bevetni lelki békéjük érdekében. Csaknem kétharmaduk (60 százalék) állítja, hogy a valóságosnál elfoglaltabbnak szokta magát beállítani csak azért, hogy békén hagyják, egy másik egyharmadnak pedig szokása úgy tenni, mintha nem hallaná, hogy hozzá szólnak. Több mint 35 százalékuk tett már úgy legalább egyszer, mintha telefonálna egy beszélgetés elkerülése érdekében.
Főleg a lustákat utálják
A kollégák utálatának legfőbb indoka a lustaság, a válaszadók csaknem fele, 46 százaléka szerint ez a munkatársak legellenszenvesebb tulajdonsága. Újabb 40 százalék véli úgy, hogy társaik túl sokat beszélnek vagy túl erős a klikkesedés a munkahelyen.