2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Finnországé a világ legversenyképesebb gazdasága jelenleg, és övé a legjobb növekedési kilátás is öt éven belül, a genfi Világgazdasági Fórum legfrissebb felmérése szerint.

Az amerikai Harvard Egyetem Jeffrey Sachs vezette munkacsoportjának közreműködésével készült összesítés szerint Finnország az idén is megelőzte a tavaly is második helyezett Egyesült Államokat versenyképességből, növekedési esélyből pedig a tavalyi ötödik helyről lépett az első helyre, és a tavalyi első helyezett Egyesült Államok az idén a második helyre szorult. Versenyképességből a harmadik helyezett az idén Hollandia a tavalyi 4-ik helyéről javítva, növekedési kilátásból a harmadik helyezett pedig Kanada, a tavalyi 6-ik helyéről előrelépve.

Az ázsiai gazdaságok visszaestek a világranglistán. Japán idén a 15-ik helyezett versenyképességből, és 21-ik a növekedési kilátásokat tekintve. Ez utóbbiból tavaly a 20-ik helyen volt. A vezető nyugat-európai gazdaságok közül a németnek a versenyképessége idén a 4-ik helyre volt jó a tavalyi 3-ik helyett, növekedési kilátás szempontjából pedig a 14-ik helyről a 17-ikre csúszott le, Franciaország versenyképességi helyezése viszont az idén 12-ik a tavalyi 15-ik helyett, növekedési kilátása pedig a 20-ik helyre érdemesíti a tavalyi 21-ik helyett.

Magyarország a jelenlegi versenyképességet mérő rangsorban a 26-ik helyre ugrott előre a tavalyi 32-ikről, megelőzve a tavaly még jobban helyezett Dél-Koreát és Malájziát, továbbra is megelőzve Csehországot, Szlovákiát, Lengyelországot. Versenyképességből Magyarország az idén már egy EU-országot is megelőz: Portugáliát, amely a 31-ik helyre esett vissza a tavalyi 28-ikról. A növekedési kilátást tekintve azonban Magyarország az idén visszaesett: a 28-ik helyre a tavalyi 25-ikről.

A lista idei legnagyobb nyertesei általában is skandináv országok, ezt a jelentés készítői az információs technológia nagy szerepének tulajdonítják. Oroszország nemzetközi versenyképessége az idén az 58-ik helyre volt jó a tavalyi 52-ik helyett. Növekedési kilátásból Oroszország a 63-ik helyezett idén, a tavalyi 54-ik helyett. Az idei listán 75 ország szerepel, 17-tel több, mint tavaly. A világrangsor sereghajtója Zimbabwe.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!