A középdöntők végeztével így a kétnapos pihenő alatt elérkezett az ideje, hogy mi is újra számot vessünk, és megnézzük, a gazdasági-vb-nken kik vannak még talpon. No és persze az sem mellékes, hogy közülük kik vannak még versenyben a foci legértékesebb kupájáért.
Itt úgy érzem, szükség van némi magyarázatra ahhoz, hogy olvasóink is tisztában legyenek a vb-nk koncepciójával. Alapjáraton a napi meccseket lejátsszuk mi is, aminek eredményét még a meccsek előtt amolyan felvezetőként el tudják olvasni. Ezek eredménye több esetben nem egyezett meg a valósággal, hiszen nem az nyert (jutott tovább) a pályán, mint nálunk az excel-táblázatban. Éppen ezért a csoportkörök után különvált a mi vb-nk. Arról, hogy a továbbjutottak között kik szerepeltek, korábbi összefoglaló cikkünkben olvashat. Azt még most itt elmondom: az angolokkal és az oroszokkal nagyon mellélőttünk, viszont a 16 továbbjutóból 9 a brazil vb-n is talpon maradt.
Jöttek a nyolcaddöntők, ahol viszont már nemcsak a meccsek, de az eredmények is kevésbé álltak összhangban a valósággal. Viszont azt még mindig ki merem jelenteni, hogy a szoros meccseket meglehetősen nagy hatékonysággal jelzik előre a gazdasági-vb-s összecsapásaink. Szóval a nyolcaddöntők végén úgy állunk, hogy már csak 3 olyan csapat van, akik nálunk és a valóságban is tartják magukat: Brazília, Németország és Franciaország.
Tekintve, hogy a selecaó és a nationalelf vb-esélyesként kikiáltott gárda, mondhatom, hogy a francia csapat ebből a szempontból kicsit sötét lónak számít.
Mindenesetre míg a valóságban még Kolumbia, Costa Rica és Belgium is a negyeddöntősök táborát erősíti, addig nálunk a helyüket olyan nagyobb gazdaságok foglalják el, mint az angolok, Dél-Korea, vagy Olaszország.
Az igazi izgalmak csak most fognak következni, így miközben köszönjük olvasóinknak, hogy velünk vannak, arra kérjük, maradjanak a gazdasági-vb következő meccseire is!
mfor.hu