Beszámolt arról is, hogy tárgyalásokat folytatnak a magyarországi kínálat nem belföldi erőművi kapacitásokból történő növelése érdekében, a technikai lehetőségek maximális kihasználásával. Amíg ugyanis keresleti piac van, nem képzelhető el az árak csökkentése, de még szinten tartása sem - tett hozzá.
Az ülést követően az MTI-nek azt mondta, hogy a társaság szervezeti átalakítására vonatkozó javaslat várhatóan április végére készül el. Az MVM-nél tervezett szervezeti és személyi változások célja, hogy az áramár növekedése ne jelentsen túlzott inflációs nyomást, ne veszélyeztesse a dezinflációs folyamatot.
Az MVM májusra kitűzött közgyűlése napirendre vette a személyi kérdéseket. Az eddigi tájékozódások, egyeztetések alapján a pénzügyminiszter szerint úgy látszik, hogy két ponton célszerű módosítani a törvényt: pontosításra szorul a villamosenergia aukció szabályozása, és a határkeresztező kapacitásokhoz való hozzáférés.
Az MVM szervezeti átalakítását illetőn három változatot is vizsgálnak a szakemberek, a csoport egyben tartását, a MAVIR leválasztását hálózattal együtt, illetve hálózat nélkül, olyan indokot azonban nem ismer Veres János, ami alapján tovább kellene vizsgálni Paks kiválását, mint lehetőséget. Hozzátette: erre vonatkozó előkészítő munkát a kormány nem folytat. Hangsúlyozta azt is: ha a megfelelő struktúra létrejött az értékesítés az Új Tulajdonosi Program keretében képzelhető el.