A GVH jóváhagyta az energetikai megállapodást, amiből Mészáros Lőrinc kiszállt
Két nap alatt megkapta az engedélyt az Audax az EKER megvásárlására.
Lapunk pár napja írt arról, hogy a Gazdasági Versenyhivatal elé került a magyar energetikai rendszer egyik kulcscége, az E.ON Energiakereskedelmi Kft. (EKER) adásvétele.

A kérelmen nem sokat ültek a GVH munkatársai, két nappal a benyújtást követően jóváhagyták az összefonódást.
Az üzlet érdekessége - azon túl, hogy egy, a spanyol tőzsdén bejegyzett céghez, az Audax-hoz kerül az EKER -az, hogy korábban a Mészáros Lőrinc érdekkörébe tartozó, a magyar tőzsdén jegyzett Opus Nyrt. is szemet vetett a portékára, ám nyár elején elálltak a vásárlástól. Még februárban tettek közelező érvényű ajánlatot a német tulajdonban lévő, elsősorban önkormányzatoknak, kis- és középvállalkozásoknak energiát biztosító EKER-re, de pár hónappal később - a koronavírus-járvány következményeivel szembesülve - bejelentették, hogy elállnak az üzlettől.
Jól jönne 1,5 millió forint?
A Bank360.hu és az Mfor kalkulátora alapján az alábbi törlesztőrészletekre számíthatsz, ha másfél millió forintra van szükséged:
A Raiffeisen Bank személyi kölcsöne 30 253 forintos törlesztőrészlet mellett lehet a tiéd 60 hónapos futamidővel. A THM-plafon miatt ezt az összeget 2021. januártól kell fizetni, év végéig 28 410 forint a havi törlesztőrészlet. Az Erste Banknál az induló törlesztőrészlet 28 721 Ft, majd 2021. januártól 32 355 forint, míg a Cetelemnél 28 721 forint a kezdő törlesztőrészlet, később pedig 32 643 forint. Másfajta kölcsönt keresel? Ez a kalkulátor segíthet megtalálni azt a hitelt, amit keresel.
Így az EKER-t az Audax veheti meg, de ehhez még szükség van európai és magyar hatósági engedélyekre, mivel az adásvétel tárgyát képező cégnek jelentős ügyfélköre van. A GVH a maga részéről nem gördített akadályt az ügylet elé, így egy fontos engedély már meg is van.
Miután minden engedély rendelkezésre áll, az Audax az EKER száz százalékát szerzi meg.