5p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Magyarország leggazdagabb üzletembere által felerészben tulajdonolt Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. jelenleg tíztagú elismert vállalatcsoportja egy újabb társasággal gyarapodik.

A HUNService Tanácsadó Kft. legfõbb szerve akképp határozott, hogy a társaság csatlakozni kíván a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. által uralt elismert vállalatcsoporthoz - derül ki a legfrissebb cégközlönyből.

Formaságnak tűnik a csatlakozási kérelem jóváhagyása. Fotó: depositphotos
Formaságnak tűnik a csatlakozási kérelem jóváhagyása. Fotó: depositphotos

Mint arról lapunk - ugyancsak elsőként - beszámolt, a Hungarikum kilenc másik biztosításközvetítővel 2021. május 11-én elismert vállalatcsoport létrehozatala céljából egy uralmi szerződést kötött, azzal, hogy az elismert vállalatcsoport a cégjegyzékbe történő bejegyzést követően határozatlan időtartamra jön létre.

Ez meg is történt, s most a HUNService jelezte a csatlakozási szándékát. A cég tulajdonosi hátterét nézve nem lehetnek kétségeink arról, hogy kérésük meghallgatásra talál. E társaságot ugyanis nem más alapította egy személyben, mint maga a Hungarikum, idén május 27-én, 5 millió forintos törzstőkével. Igaz, még HUNBond Biztosításközvetítő Kft. néven, csak szeptember 1-jén keresztelték át HUNService Kft.-re.

Ugyanaznap vezetőt is cserélt a cég. A Hungarikumot alapító, s Mészáros 2018 márciusi beszállása óta 50 százalékos tulajdonos Keszthelyi Erik helyét Kaszanyi Ferenc Zsolt vette át. Az ő személye eddig ismeretlen volt a nyilvánosság előtt, az Opten cégadatbázisban egyetlen másik társaságnál sem bukkan fel a szigetcsépi lakhellyel rendelkező szakember neve.

Az elismert vállalatcsoport nem új jogalany, a csoport tagjai továbbra is mind önállóak. A befolyásszerző cég – ebben az esetben a Hungarikum –  ugyanakkor mentesült a Ptk. minősített befolyásszerzésre irányadó szabályok betartása alól, miközben a megfogalmazott uralmi szerződésben rögzített szabályok mentén alakíthatja kapcsolatát az uralt, ellenőrzött cégekkel.

Az elismert vállalatcsoport létrehozása elősegítheti a piacképesebb, versenyképesebb működést is. Az ilyen jellegű összefonódásnál könnyebb összehangolni a stratégiai irányítást, gyorsabb a döntéshozatal és olcsóbb a működés. A közös célok elérése érdekében az ellenőrzött társaságok önállósága korlátozott. Már csak azáltal is, hogy – mint azt az uralmi szerződésben megfogalmazták – a pénzügyekért a Hungarikum felel egyedül, ő határozza meg az ellenőrzött tagok számviteli rendszerét, számviteli politikáját, az éves és egyéb beszámolók formáját, adattartalmát, s dönt a tagok beszerzéseiről, vagyongazdálkodásáról, azok beruházásáról és fejlesztéseiről. Az ellenőrzött társaságok a munkavállalóikat ugyan maguk választhatják ki, de csak a Hungarikum jóváhagyásával. Az uralkodó tag ügyvezetése jogosult arra is, hogy az ellenőrzött társaság vezető tisztségviselőjét utasítással lássa el, vagy adott esetben bizonyos hatásköröket visszavonjon. A Hungarikum Alkusz cégcsoport tagjai egységes informatikai rendszert működtetnek, jogi tevékenységeiket, a marketing- és a PR-aktivitásukat összehangolják.

A Hungarikum menedzsmentje nem köteles mindenekfelett az ellenőrzött társaság érdekeit érvényre juttatni, hanem az egész vállalatcsoport üzleti érdekeit kell elsődlegesen szem előtt tartani. 

Azt, hogy csupán formaság a HUNService Kft. csatlakozása a Hungarikum által uralt elismert vállalatcsoporthoz, jelzi a már csoporttag HUNInsurtech Kft. szeptember 1-jétől hatályos "Csoportszintű adatkezelési tájékoztató álláspályázók részére" című, az interneten fellelhető dokumentum is. Abban ugyanis a Hungarikum Alkusz Cégcsoportot alkotó társaságok között a HUNService neve is szerepel.

Érdekes ugyanakkor, hogy a Hungarikum Alkusz Cégcsoport és a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. által uralt elismert vállalatcsoport között nincs teljes átfedés. Míg a cégcsoportot a Hungarikummal együtt kilencen alkotják, addig az elismert vállalatcsoportot tízen - legalábbis eddig, hiszen a HUNService kooptálása után tizenegyen fogják.

Négy cég nem volt tagja szeptember 1-jén a Hungarikum Alkusz Cégcsoportnak, de az elismert vállalatcsoportnak igen. Ezek:

  • HUNInsolex Biztosítási Vezérügynök Kft.
  • HUNInsurtech Kft.
  • HUNBenefits Digitális Tárca Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.
  • HUNAgrár Biztosítási Alkusz Kft.

Miközben két olyan társaság is van, amelyek viszont a cégcsoportba tartoztak, az elismert vállalatcsoportba viszont nem. Ezek:

  • Keszthelyi Vagyonkezelő Kft.
  • HUNMédia Biztosítási Kiadványok Kft.

Egy biztos, a Keszthelyi Vagyonkezelő Kft. már nem is lesz tagja a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. által uralt elismert vállalatcsoportnak, minekutána 2021. szeptember 30-ával beolvadt a Keszthelyi Erik által tulajdonolt másik cégbe, a Keszthelyi Holding Zrt.-be, s a vagyonkezelőt a cégbíróság már törölte is a cégjegyzékből.

 

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!