A nap végére 2 százalékkal meglódult a BUX index pénteki értékéhez képest, főleg az OTP és a gyógyszergyártók húzták fel az indexet. A nap második felére a forint is beleerősített, a délelőtti 290 feletti árfolyamról egészen 286 környékére esett az euró ára, ami másfél hetes csúcsot jelentett a forint számára.
A BUX index végül 12 055 ponton zárt, ez 1,96 százalékkal volt magasabb, mint a múlt pénteki értéke. A mutató szinte egész nap pluszban volt, kisebb visszaesésekkel, de végig felfelé tartott. A forgalom továbbra is alacsony volt, a nap második felére jóval kevesebb mint 10 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A blue chipek közül az OTP lett a nap egyik nyertese, a bank részvényei 2390 forintot értek a nap végén, ami 2,97 százalékkal volt magasabb a pénteki árfolyamuknál. A Mol 1,49 százalékot tudott javítani a zárásra, így 9895 forint lett az aktuális ára, míg a Magyar Telekom 1,75 százalékos javulás után 581 forintot ért.
Jól szerepeltek a gyógyszeripari részvények is a hét első napján, különösen az Egis teljesített kimagaslóan a gyorsjelentés előtt. A kisebbik gyógyszercég papírjai végül 12 520 forinton zártak, ami 3,47 százalékos emelkedésnek felelt meg. A Richter 1,74 százalékkal tudott drágulni a nap végére, 28 900 forintért vették a vállalat papírjait.
A reggeli gyengülés után a nap második felére magához tért a forint, miután megjelent a hír, hogy a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa az előzetes terveknek megfelelően nem tárgyalt hétfőn a kamatról. Délelőtt még 290 felett is volt egy euró ára a devizapiacon, a tőzsde zárása után azonban már 287,70 forintot kértek egy euróért, de nem sokkal korábban 286 körül is volt az árfolyam.
A nemzetközi piacokon jórészt csendesen telt a hét első napja, ugyanis jelentős makroadat nem jelent meg, ami befolyásolta volna az irányt. Így a befektetők többnyire a vállalati hírekre és az amerikai gazdaságélénkítő csomaggal kapcsolatos hírekre hagyatkoztak döntéseiknél. A Barclays hétfőn reggel közölte 2008-as eredményeit, melyek a profit minimális csökkenését mutatták, a számok jobbak lettek a korábban vártnál.
A vezető nyugat-európai részvényindexek ennek ellenére szinte egész nap mínuszban voltak, majd délutánra felkapaszkodtak pénteki értékük környékére. Az FTSE és a DAX is nagyjából ott álltak, ahol a pénteki záráskor. A tengerentúlon eséssel kezdtek a főbb mutatók, a pénteki rally korrekcióját láthatjuk most. A Dow az első néhány órában 0,65 százalékot veszített, míg a S&P 0,48 százalékkal állt pénteki értéke alatt.