A kedvezőtlen nemzetközi hangulattól a pesti börze sem tudta függetleníteni magát, a vártnak megfelelően eséssel kezdődött a hét a tőzsdén. Főleg az OTP 7 százalék feletti bukása húzta vissza a BUX indexet, a Mol viszont délelőttre már pluszba került. A nap második felében fontos makroadatok jönnek a tengerentúlról, melyek irányt adhatnak délután a részvénypiacoknak.
10 083 ponton állt a BUX index hétfőn délelőtt, ez 1,05 százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki záróárfolyamánál. A forgalom átlagosnak volt mondható, az első néhány órában 4,3 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon.
A blue chipek közül elsősorban az OTP újabb zuhanása húzta vissza a piacot, a bankrészvények 7,98 százalékos bukás után 1477 forintba kerültek. A Magyar Telekom 0,73 százalékkal lett olcsóbb az első pár órában, 543 forintot adtak a távközlési papírokért a befektetők. A Mol viszont fokozatosan kapaszkodott fel, a mínuszos nyitás után délelőttre már 0,56 százalékkal pénteki értékük felett álltak a részvények, melyek így 8950 forintba kerültek.
Vegyesen kezdtek a gyógyszeripari részvények a tőzsdén: a Richter 0,78 százalékkal drágulni tudott, 24 695 forintba került, az Egis viszont 1,01 százalékos esés után 9800 forinton állt.
Rosszul kezdett a forint is a bankközi devizapiacon, a reggeli nyitás után 305 fölé is emelkedett az euró árfolyama. Elsősorban a hétvégi uniós csúcs kudarca és a nemzetközi részvénypiacokon uralkodó negatív hangulat húzta vissza a magyar devizát. Délelőtt 305,86 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 243,26 forint volt, a svájci frank pedig 207,21 forintot ért.
A nap második felében fontos makroadatok jelennek meg a tengerentúlon, melyek irányt adhatnak majd a kereskedésnek délután. Elsősorban a személyes bevételek és kiadások alakulására, valamint a személyes kiadások árindexére lesz érdemes figyelni.