3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A globálisan erősödő kockázatkerülés, és a magyar gazdaságpolitika kiszámíthatatlan lépései is gyengítették az elmúlt időszakban a forintot. A magyar fizetőeszköz, illetve az állampapírok kockázati felárát jelző CDS 29 hónapos csúcsra szökött csütörtökön, áll a Commerzbank napi piaci kommentárjában.

EUR/HUF (289,00 – 293,00): Tegnap a reggeli órákban 29 hónap eltelte után az EUR/HUF árfolyama újra tesztelte a 295-ös magasságokat. Ugyancsak közel harminc hónapja nem volt ilyen drága a magyar kötvények csődbiztosítása, hazánk 5 éves dolláralapú CDS-felára 519 bázisponton állt a tegnapi záráskor. A reggel folyamán 292-ről 289-ig erősödött a forint, és hasonló mértékben, mondhatni kéz a kézben erősödött a zloty is az euróval szemben. Ma talán az elmúlt napokhoz képest csendesebb kereskedésre számíthatunk, mivel nem publikálnak az adatszolgáltatók semmilyen releváns statisztikát. Várhatóan 289-293 közötti árfolyamokra számíthatunk.

EUR/USD (1,3450 – 1,3550): A G20-ak washingtoni ülésén egyre több ország képviselője sürgeti Európát, hogy álljon végre a sarkára és tegyen egyértelmű és hatékony lépéseket az adósságválság visszaszorítása érdekében. Japán pénzügyminisztere Jun Azumi például a júliusban az EU által megígért EFSF alap bővítése mellett érvelt. A euro / dollár árfolyama egyirányú utcának tűnik: alig van érv, ami amellett szólna, hogy az euro erősödjön a zöldhasúval szemben, ellene viszont annál több. A görögök által generált kétségek mellett az is a dollárt támogatja, hogy egyre nő a valószínűsége a kamatcsökkentésnek az eurozónában. A belga ECB döntéshozó egy new yorki nyilatkozatában nem zárta ki a lazítás lehetőségét abban az esetben, ha romlanak az eurozónás makroadatok. Míg zajlik a G20-as találkozó, addig a görög sajtóban már a különféle csődvariációk jelennek meg. A hellén pénzügyminiszer három verziót tart elképzelhetőnek: nem-irányított csődöt, irányított csődöt, amikor a kintlevőség 50 százalékát leírnák, vagy kötvénycsere programot, ahol a jelenlegi kötvénytulajdonosok később lejáró papírokat kapnának a jelenlegiekért cserébe. Az EUR/USD árfolyama 1,35 körül, az USD/HUF kurzus pedig 215-nél jár.

CHF/HUF (236,00 – 239,00): Amióta elterjedt a pletyka arról, hogy az SNB magasabbra, 1,20-ról 1,25-re emelné az EUR/CHF árfolyamküszöböt, azóta gyakorlatilag nem esik az árfolyam 1,22 alá, annak ellenére sem, hogy a dollár a szerda esti FED lépésekre jelentősen erősödött az euróhoz képest. Ma a csütörtökinél valamivel jobb, 236-238 közötti CHF/HUF árfolyamok tűnnek valószínűnek.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!