Gyengüléssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, majd az első pár óra után kezdett felfelé kapaszkodni, délelőtt már fél százalék feletti pluszban volt a mutató. Az OTP reggel benézett 3000 forint alá is, azonban nem maradt tartósan a kulcsszint alatt.
14 438 pontig erősödött a hétfői nyitás után a BUX index, ez 0,79 százalékkal volt magasabb a pénteki záróértéknél. Reggel még mínuszban kezdett a mutató, majd fokozatosan kapaszkodott vissza. A forgalom magasabb volt az átlagosnál, a kereskedés elején már 6 milliárd forint cserélt gazdát.
A vezető részvények délelőttre többnyire pluszba jöttek fel, már csak az OTP állt pénteki szintje alatt. A bankpapírokért 3039 forintot kellett adni az első néhány óra után, ez 1,52 százalékkal maradt el a múlt hét végi árfolyamtól. A nyitást követően a 3000-es kulcsszint alá is benéztek a részvények, 2992 volt az alja, majd onnan jöttek vissza fokozatosan. 1,64 százalékkal erősödött a nap elején a Mol, 11 435 forintért cseréltek gazdát az olajcég részvényei, míg a Magyar Telekom 1,57 százalékos drágulás után 581 forintot értek.
Jól indult a nap a gyógyszergyártók számára is: a Richter a kezdést követően 2,31 százalékkal ugrott meg, 33 150 forintba került, míg szektortársa, az Egis 1,32 százalékos drágulást követően 18 100 forintért cserélt gazdát.
A forint reggel még erősebben kezdett, mint a péntek délutáni értéke, azonban hamar elszállt a magyar deviza ereje, délelőttre ismét 278 fölé gyengült az euró ellenében. Tizenegy óra előtt 278,40 forintot kellett adni egy euróért, ami már majdnem fél százalékkal magasabb volt a múlt hét végi árfolyamnál. A dollár 198,54 forintot ért a hétfői nyitás után, míg a svájci frankért 183 forintot kellett adni.
A vezető nyugat-európai részvénypiacok is gyengüléssel kezdtek reggel, délelőttre azonban már pluszba kapaszkodtak a mutatók. A londoni FTSE az első néhány óra után már 0,22 százalékos pluszban volt, míg a frankfurti DAX 0,17 százalékkal állt pénteki értéke felett. Régiónkban a varsói WIG 20 0,68 százalékos eséssel kezdte a hetet, a prágai PX pedig kicsivel alacsonyabban volt, mint a pénteki záráskor.
A tengerentúlon is a hangulat javulása volt megfigyelhető: a reggeli fél százalék feletti mínuszból fokozatosan kapaszkodtak vissza a határidős indexek, délelőttre már csak 0,2 százalékkal álltak a múlt hét végi értékük alatt. Hétfőn még nem várható jelentős makroadat megjelenése Amerikában, mostanában inkább a vállalati gyorsjelentések mozgatják a befektetők hangulatát.