A közlemény szerint a korszerűsítésnek köszönhetően átlagosan 20 százalékos energia-, és ez által költségmegtakarítás érhető el. A folyamatosan növekvő energiaárak miatt különösen fontos a korábban, iparosított technológiával épített, korszerűtlen távfűtéses rendszerrel ellátott épületek komplex energiahatékonysági felújítása.
A fűtéskorszerűsítéssel és költségosztással foglalkozó németországi központú, Techem Kft. tavaly Magyarországon 130 ezer lakást modernizált, 600 ezer költségosztót szerelt fel, és mintegy 400 épület korszerűsítésében vett részt, a beruházások összértéke pedig megközelíti a 2 milliárd forintot.
A közlemény szerint a fűtési rendszer modernizálása Magyarországon összesen megközelítőleg 790 ezer lakást érinthet, ebből 640 ezer a távfűtéses, 150 ezer pedig központi kazánnal ellátott. A vállalat 2011-ben az eddigi igények alapján előreláthatólag további 250 épület modernizálásában fog részt venni.
Farkas Tamás, a Lakásszövetkezetek és Társasházak Országos Szövetségének (LOSZ) elnöke kiemelte: az épület teljes hőfogyasztásának mintegy 50 százalékát teszi ki a lépcsőházban, lakásokban tekergő vezetékrendszer. A Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetsége kidolgozott egy rendelettervezetet, mely többek között kötelezően szabályozni fogja a légköbméter arányos, illetve költségosztó alapú elszámolás arányát, és maximálja az elszámolás fogyasztásarányos hányadot is.
MTI