3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A CIB Bank szakértői szerint a pesti börze idei emelkedését nem indokolták fundamentális tényezők, ezért az eheti számottevő korrekciót sem tekintik meglepetésnek a bank elemzői, akik számára inkább az a kérdés, hogy valóban a globális emelkedés vége látható-e.

A CIB Bank heti értékelése szerint a BUX az elmúlt egy hónapban felülteljesítette a régiót, a korábbi gyengélkedést követően. A magyar piacot nem véletlenül kerülték a befektetők (például a vállalati különadók, szabályozási kockázat, emelkedő alapkamat, nyugdíjpénztári reform miatt), az utóbbi hetekben azonban mintha ezekről megfeledkezve, a magasabb kockázat-hozam reményében a magyar piacon is megjelentek a vevők. Ez sokszor a ralli végét jelzi, amikor is a korábban lemaradó, nem igazán preferált részvényeket is elkezdik húzni.

A pesti tőzsdén egyébként a héten az optimista kezdés után jelentősen csökkentek az árfolyamok, és ezen az sem segített, hogy a kereskedési hét utolsó napján enyhe pozitív korrekció indult el. A BUX 22.369,95 ponton zárt pénteken, 893,17 ponttal, 3,84 százalékkal alacsonyabban az előző heti záró áránál. A heti forgalom 104,36 milliárd forintot ért el, míg az előző héten 92,5 milliárd forint értékben születtek üzletek.

A hét elején még együtt haladt a külföldi piacokkal a magyar tőzsde, később azonban elszakadt tőlük. Míg a nemzetközi piacokon alig mozdultak, addig a budapesti részvénypiacon jelentősen csökkentek az árfolyamok.

Kedden elsősorban a Richter húzta lefelé a piacot. A gyógyszeripari társaság szerda reggel tette közzé, a várakozásoknak megfelelő negyedéves számait, amire nem is reagált érdemben a papír árfolyama. Bogsch Erik vezérigazgató azonban még délelőtt sajtótájékoztatón jelentette be, hogy az idén a társaság jelentős profitcsökkenéssel számol. A piacot "hideg zuhanyként érte a bejelentés" és a gyógyszergyári papír jelentős forgalomban látványosan gyengült.

A korábbi hetek optimizmusa után elindult a profitrealizálás is. Egyes vélemények szerint a kormány reformintézkedéseinek bejelentése előtti bizonytalanságban azok a befektetők, akik nyereséget értek el, inkább kiszálltak.

Az OTP részvények egy hét alatt 3,08 százalékkal, a Mol papírok 4,31 százalékkal értékelődtek le. A Magyar Telekom részvények ára 537 forintra, míg a hét vesztesének, a Richternek a papírjai 6,62 százalékkal 39.700 forintra gyengültek. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 2,92 százalékkal 21.455 forintra esett.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!