Ma sem fognak unatkozni azok, akik az érdekes makroadatok böngészésével töltik napjaikat, a hónap utolsó napjai általában dömpinget hoznak ebben a tekintetben. Jelennek meg fontos adatok az eurozónában is, mégis szinte mindenki a tengerentúli eseményeket figyeli.
Magyarországon is maradt egy statisztika a hónap végére: ma az ipari termelői árak márciusi alakulásáról kaphatunk képet, ami befolyásolhatja az inflációs szintet is, ezért érdemes rá figyelni. Európában ennél azért sűrűbb nap lesz, jön munkanélküliségi adat és inflációs adat is az eurozónából, mindezek megjelenésére délelőtt kell számítani.
Délután fél háromkor jelenik meg az első becslés az amerikai gazdaság első negyedéves teljesítményéről, mely a recessziós félelmek miatt lehet különösen fontos. Az elemzők arra számítanak, hogy a tavalyi negyedik negyedév 0,6 százalékos növekedése tovább csökken majd, akár a negatív oldalra is átbillenhet.
A GDP-adattal egyidőben jelenik meg a személyes kiadások első negyedéves alakulása, mely jelentősen befolyásolhatka az inflációt, ezért figyel rá a piac. A munkaerőköltségről szóló statisztikák is ma délutánra várhatók, abból pedig majd következtetni lehet az amerikai munkaerőpiac helyzetére.
A legfontosabb esemény ma a Fed kamatdöntésének bejelentése lesz magyar idő szerint este negyed kilenckor. A várakozások szerint az amerikai jegybank újabb 25 bázisponttal fogja csökkenteni az alapkamatot, így egészen 2 százalékig esik vissza a kamatszint. Az elemzők arra számítanak, hogy a mostani csökkentés után egy időre beáll a szint a 2 százalékra, a következő hónapokban nem várható majd újabb kamatvágás.
Amerikában a hét utolsó két napján sem pihennek: csütörtökön jelennek meg a szokásos heti munakerőpiaci adatok, a szamélyes kiadások és bevételek alakulását is május elsején ismerhetjük meg. A hét utolsó napján pedig az átlagos órabéreken kívül az áprilisi munknanélküliségi adatot is közlik az amerikai hatóságok.