A TEBÉSZ (Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége) a mai (szerdai- a szerk.) napon sajtóközleményt jelentetett meg, amelyben azt állítja, hogy cégünk 2010. április 19-én elhatározott alaptőke-emelése során tőkebefektetési csalás történt, figyelemmel arra, hogy ismereteik szerint „egy Zrt.-én keresztül olyan vételi lehetőséget apportáltak több, mint 20 milliárd forintos értékben a tőzsdei cégbe, amelyről tudniuk kellett, hogy az már nem realizálható.”
A TEBÉSZ sajtóközleményében foglaltak nem igazak, valótlanságokat állítanak, cégünk Igazgatótanácsa a TEBÉSZ-t és annak képviselőjét, Dióslaki Gábort haladéktalanul hamis vád és egyéb bűncselekmények miatt feljelenti az illetékes ügyészségnél.
A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi I. tv. 299/B. §-ában foglaltak szerint „Aki a gazdálkodó szervezet vagyoni helyzetéről vagy vezető állású személyéről e tevékenységével összefüggésben, illetve a gazdálkodó szervezetre vonatkozóan pénzügyi eszközről valótlan adat közlésével vagy híresztelésével, illetve adat elhallgatásával … másokat tőkebefektetésre vagy a befektetés emelésére, illetve tőkebefektetés eladására vagy a befektetés csökkentésére rábír, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”
Cégünk 2010. április 19-én tartott közgyűlésén döntést hozott az alaptőkének külső befektetők által, nem pénzbeli hozzájárulás formájában, összesen 21.580.140.000 Ft-tal történő felemelésére, amelyből a TEBÉSZ közleményében említett, a nem pénzbeli hozzájárulás tárgyát szintén képező Rudagipsz-Mix Zrt. összes részvényeinek értéke 979.000.000 Ft-ban került meghatározásra, amely elfogadott értéket a független könyvvizsgáló is megerősítette. Megjegyezzük, vételi lehetőség egyetlenegy, a nem pénzbeli hozzájárulást szolgáltató cégek által nyújtott apportok között sem szerepelt, hanem az apport tárgyát tíz vállalat részvényei, üzletrészei és nagy értékű ingóságok képezték.
Ennek ismeretében tehát teljesen téves (hazug) a TEBÉSZ állítása, miszerint egyrészt az apport tárgya vételi lehetőség lett volna, másrészt a Rudagipsz-Mix Zrt. 20 milliárdos értéken került volna apportálásra. Rendkívül sajnálatos, hogy egy magát szakismeretekkel rendelkezőnek gondoló érdekvédelmi szervezet képviselője a fenti súlyos, bűncselekmény megvalósítására is alkalmas állítások nagy nyilvánossággal történő közlése előtt az alapinformációk tekintetében nem tájékozódott akár cégünk honlapján vagy nyilvánosan és ingyenesen hozzáférhető adatbázisokban (Cégközlöny, cégadatbázisok stb.), csekély idő erre fordítása megelőzhette volna a cégünket és részvényeseinket rendkívül súlyosan érintő, rosszindulatú és hamis közleményének megjelenését, amely a tőkeemelés kapcsán teendő kötelező vételi ajánlatot megelőzően alkalmas lehet arra, hogy a tőzsdei ár mesterséges lenyomásával és a befektetők félrevezetésével, a Társaság és vezetőinek kriminalizálásával egyes spekulánsokjogosulatlan előnyre tegyenek szert.
Megállapítható tehát, hogy cégünk és befektetőink semmilyen a fent idézett büntető tényállásba ütköző magatartást nem tanúsítottak, bűncselekmény elkövetése részükről nem történt.
A sajtóközleményben írtak – fenti vaskos tévedések mellett – sorozatosan hamis vagy csak részinformációk közlését tartalmazzák a következők szerint.
A közleményben írtakkal ellentétben a befektetők által készített és cégünk honlapján 2010. április 14-én közzétett befektetési ajánlat nem azt tartalmazta, hogy a Rudagipsz-Mix Zrt. felszámolóval kötött szerződést, hanem azt, hogy a cég a Magyar Fejlesztési Bank hitelszerződése segítségével szerződést kötött a Hasit-Hungária Kft. ingatlan és ingóeszközeinek megvásárlására, amely adásvételi szerződés tényleges megkötésére az eladónak még a felszámolás előtti életszakaszában, 2008. december 16-án sor került. Az adásvételi szerződéstől a felszámoló 2010. július 6–án állt el, amelyet azonban megelőzött az a fejlemény, hogy a Rudagipsz-Mix Zrt. a felszámoló felé jelezte teljesítési készségét és egyúttal banki teljesítéshez szükséges adatszolgáltatást kért tőle, amelyet a felszámoló elmulasztott megtenni, ennek folytán a felszámoló saját felróható magatartásának köszönheti az adásvételi szerződés eddigi nem teljesülését. Az elállás bejelentésének időpontjából adódóan azt megelőzően másfél hónappal erről az eseményről még senki sem tudhatott, és amelynek jogszerűségét a Rudagipsz-Mix Zrt. egyébként is bíróság előtt vitatja.
A sajtóközleményben foglaltakkal szemben a közgyűlés időpontjában a Rudagipsz-Mix Zrt. a területen gépek és alkalmazottak segítségével üzemszerű, rendszeres termelést végzett, a a Hasit-Hungária Kft. felszámolójának e körben tett nyilatkozata hamis. Megjegyezzük, a Rudagipsz-Mix Zrt. a felszámolónak a területtel, ingó és ingatlanvagyonnal, valamint a területen foglalkoztatott munkavállalókkal kapcsolatos jogtalan eljárása kapcsán a felszámolóval szemben számos eljárást indított bíróságok és nyomozóhatóságok előtt. Egyúttal tájékoztatjuk a Tisztelt részvényeseket, hogy a közeljövőben egyeztetést folytatunk a felszámolóval a vitás kérdések mielőbbi békés rendezésére.
A Magyar Fejlesztési Bank Zrt.-vel a hitelszerződés meghosszabbítása tárgyalás alatt áll, amelyhez 2010. március 16-án a Rudagipsz-Mix Kft. 160.000.000 Ft saját erőt szolgáltatott az MFB Zrt. részére.
A sajtóközleményben foglaltakkal szemben a Rudagipsz-Mix Zrt. a Hasit-Hungária Kft.-től nem ércvagyont kívánt vásárolni, hanem ingatlant és eszközöket, így cégünk üzleti és termelési tervei változatlanul az érdekeltségek rendelkezésére álló kutatási és bányászati jogok kiaknázására irányul.
A sajtóközleményben írt következtetés szintén valótlanságokat és rosszindulatú feltételezéseket tartalmaz, a befektetési ajánlatot nem cégünk vezetése, hanem a befektetői csoport állította össze, az apportot a fent részletezettek szerint nem a vételi lehetőség, hanem a Zrt. részvényei jelentették, cégünk vezetése pedig olyasmit nem tudott elhallgatni a részvényesek elől, amiről maga sem tudott.
A TEBÉSZ fentiek szerinti tévedéseket és rosszindulatú feltételezéseket tartalmazó sajtóközleményét – jelen nyilatkozatunk megjelenése ellenére – rendkívül károsnak tartjuk cégünk jó hírneve, cégünk üzleti lehetőségei és a részvényeseink érdeke védelme szempontjából, hiszen egy ilyen megalapozatlan állításokat tartalmazó hír alkalmas lehet cégünk részvényei árfolyamának szélsőséges mozgatására és akár azok drasztikus értékvesztésére is, ezért vele szemben a társaságunkat ért károk megtérítése vonatkozásában jogfenntartó nyilatkozatot teszünk.