A világ legnagyobb szoftvergyártó cégének vártnál gyengébb eredménye vetett véget az elmúlt napok tőzsdei szárnyalásának. A BÉT-en ugyan a nap nagy részében pluszban állt az index, a nap végére azonban elfogyott az optimizmus, amelyet a záró árak némileg korrigáltak.
A nap nagy részében a pozitív tartományban állt a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója a BUX, mely a déli órákban még 150 pontos, egy százalék körüli emelkedésben volt. A kora délután publikált hírek azonban a magyarországi befektetőket is óvatosságra intették, és a hét vége előtt néhányan inkább zsebre tették az elmúlt napokban megszerzett profitot. A BUX így a zárásra 16601 pont lett, amely 64 pontos, 0,4 százalékos emelkedésnek felel meg. A forgalom amúgy az átlagosnál némileg erősebb volt, 22 milliárdot tett ki.
A nap végi gyengélkedés mögött a tengerentúli hírek álltak. Csökkenéssel nyitott pénteken a Wall Street, mert a befektetőket elbizonytalanította a Microsoft és az American Express gyenge eredménye. A Microsoft pénzügyi utolsó negyedévének adózott eredménye 3,045 milliárd dollár, részvényenként 34 cent volt az egy évvel korábbi 4,297 milliárd dollár, részvényenként 46 cent után. Az egyszeri tételek nélküli részvényarányos eredmény 38 cent lett a június 30-án záródott negyedévben. Ez két centtel felülmúlta a szakértői várakozásokat. A Microsoft negyedéves eladásai 17 százalékkal 13,1 milliárd dollárra estek. A szakértők lényegesen jobb, 14,48 milliárd dolláros eladási adatot vártak.
Az sem segített, hogy júliusban tovább csökkent a Michigan egyetem hóvégi fogyasztói hangulatindexe: 66,0 pontra esett a júniusi hóvégi 70,8 pont után, 65,0 pontos elemzői várakozás mellett. A jelenlegi helyzet megítélésének alindexe 70,5 pontra mérséklődött a korábbi 73,2 pontról, míg a hathavi várakozások almutatója is erősen esett: 63,2 pontra a júniusi 69,2 pontról. Az egyéves inflációs várakozás most 2,9 százalék, a júniusi 3,1 százalék után.
A vezető részvények közül a Mol tulajdonosok szomorkodhattak, az olajpapír ugyanis 105 forintot veszített. A hetet így 13400-on fejezte be a részvény.
Fél százalék feletti pluszt könyvelhetett el a Magyar Telekom és az OTP is. A távközlési részvény 658-on zárt (+4 forint). A bankpapírra, mely 3700 felett is volt napközben 3655-ön született az utolsó kötés a héten.
Ellentétesen mozgott a két gyógyszergyártó részvénye, míg az Egis stagnált, és 18460-on zárt (-40 forint), addig a Richter lendületet vett, és 520 forintos ugrást követően 36900 lett.