2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A BUX 0,23 százalékos csökkenéssel, 17 823 ponton zárt szerdán.

A részvénypiac forgalma 4,4 milliárd forint volt, a vezető részvények közül csak az OTP-részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek kiemelte: a Mol-részvények ára több mint egy százalékot esett, ez húzta le a tőzsdét. A BUX pozitív tartományban indította a napot, majd 11 óra körül kezdett "lefelé csorogni". A második negyedéves amerikai GDP-adat a várakozásoknál jobb lett, erre megrángatták a piacokat, így a magyart is egy kicsit - fogalmazott. Miró József szerint ennek oka, hogy ha jó a gazdaság teljesítménye, akkor a befektetők félelme szerint hamarabb jöhet a kamatemelés, és "vége az olcsó pénznek". Az OTP közel fél százalékkal erősödött, a Richter és a Magyar Telekom stagnált - tette hozzá.

Sándor Dávid, a KBC Equitas senior elemzője ugyancsak kiemelte, hogy a hazai részvények közül a Mol 1,30 százalékos eséssel a legrosszabb teljesítményt nyújtotta. Hozzátette: a Mol napok óta tartó rossz teljesítményén az is látszik, hogy a horvát kormánnyal folytatott tárgyalások rosszul mennek. Ráadásul az orosz-ukrán helyzet, illetve az Oroszországgal szembeni szankciók sem kedveznek a Molnak, a válaszreakciók kérdésesek - hívta fel a figyelmet.

Sándor Dávid szerint az OTP annak ellenére jól teljesített, tartotta magát, hogy az orosz gazdaság lassulása a bank helyi működését is érinti. Megjegyezte: az egyetlen részvény, amely független az orosz-ukrán helyzettől, a Magyar Telekom, de az elmúlt napok jó teljesítménye után kedden stagnált.

A Mol 150 forinttal, 1,30 százalékkal 11 400 forintra csökkent, 409,4 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 24 forinttal, 0,57 százalékkal 4210 forintra erősödött, forgalmuk 2,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama nem változott 374 forintot ért, forgalma 682,2 millió forint volt. A Richter-papírok változatlanul 3930 forintot értek, a részvények forgalma 517,7 millió forint lett.

A forint sem remekelt szerdán, hiszen folytatódott a gyengülése. Kora este egy euróért már 311,7 forintot kellett adni (egy egységgel többet, mint egy napja), egy amerikai dollár 234, egy svájci frank pedig 256,1 forintot ért. 

Az állampapírok másodpiacán viszont csendes nap volt, érdemi elmozdulás nélkül. Mindössze néhány futamidőn egyetlen bázispontos hozamváltozás mutatkozott. 

MTI/mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!