Jelentős erősödéssel zárt szerdán a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a nap végén mintegy 2,5 százalékkal állt keddi értéke felett. Elsősorban a Mol és a gyógyszergyártók 5 százalék körüli drágulása repítette a piacot, az OTP és a Telekom viszont jelentősen lemaradt.
15 216 forinton állt a kereskedés végén a BUX index, ez 2,49 százalékkal volt magasabb, mint a keddi záróértéke. A forgalom átlagosnak volt mondható, több mint 17 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg a Mol és a gyógyszergyártók húzták a piacot. Az OTP 3450 forintos szintje 0,14 százalékkal volt alacsonyabb a keddinél, míg a Magyar Telekom 0,68 százalékos lecsorgás után 580 forinton zárt. Jelentősen meglódult viszont a Mol, mely 4,99 százalékos szárnyalás után 12 300 forintot ért a nap végére.
Kimagaslóan teljesítettek a gyógyszergyártók is a piacon: a Richter 32 800 forintos szintje 5,81 százalékkal volt magasabb a keddinél, míg az Egis 4,88 százalékos javulás után 17 400 forintért cserélt gazdát.
Kimondottan jól teljesített a forint is a bankközi devizapiacon: a részvénypiac zárása után 278,23 forintot kellett adni egy euróért, ami 1,1 százalékos javulást jelentett kedd délutánhoz képest. A svájci frank ára 182,38-ig esett, míg a dollár 197,92 forintért cserélt gazdát.
A magyar fizetőeszköz ilyen mértékű erősödése több okra is visszavezethető: egyrészt az EKB története során először korlátlan 12 hónapos likviditást biztosított a bankoknak, másrészt pedig a pletykák szerint a svájci jegybank ismét beavatkozott a frank gyengítése érdekében. Utóbbit egyelőre hivatalosan nem erősítették meg, de a piaci szakemberek mind úgy vélik, hogy a korábbiakhoz hasonlóan most is frankeladással gyengítették az ország devizáját.
Jól szerepeltek a nemzetközi piacok is a szerdai kereskedési napon: a londoni FTSE 1,14 százalékos pluszban volt délután, míg a frankfurti DAX 2,53 százalékos szárnyalást mutatott. Régiónkban a varsói WIG 20 index 1,46 százalékot javított a nap második felére, a prágai PX pedig 2,12 százalékkal erősödött. Amerikában a nyitás előtt felemás makroadatok láttak napvilágot: a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállománya váratlanul emelkedett, az új lakások értékesítése viszont váratlanul visszaesett. A Wall Streeten is a pozitív irányban indult a kereskedés, az első pár óra után a Dow 1,05 százalékkal állt keddi értéke felett, a S&P pedig 0,95 százalékkal tudott feljebb ugrani.