3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelentős erősödéssel zárt szerdán a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a nap végén mintegy 2,5 százalékkal állt keddi értéke felett. Elsősorban a Mol és a gyógyszergyártók 5 százalék körüli drágulása repítette a piacot, az OTP és a Telekom viszont jelentősen lemaradt.

Jelentős erősödéssel zárt szerdán a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a nap végén mintegy 2,5 százalékkal állt keddi értéke felett. Elsősorban a Mol és a gyógyszergyártók 5 százalék körüli drágulása repítette a piacot, az OTP és a Telekom viszont jelentősen lemaradt.

15 216 forinton állt a kereskedés végén a BUX index, ez 2,49 százalékkal volt magasabb, mint a keddi záróértéke. A forgalom átlagosnak volt mondható, több mint 17 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg a Mol és a gyógyszergyártók húzták a piacot. Az OTP 3450 forintos szintje 0,14 százalékkal volt alacsonyabb a keddinél, míg a Magyar Telekom 0,68 százalékos lecsorgás után 580 forinton zárt. Jelentősen meglódult viszont a Mol, mely 4,99 százalékos szárnyalás után 12 300 forintot ért a nap végére.

Kimagaslóan teljesítettek a gyógyszergyártók is a piacon: a Richter 32 800 forintos szintje 5,81 százalékkal volt magasabb a keddinél, míg az Egis 4,88 százalékos javulás után 17 400 forintért cserélt gazdát.

Kimondottan jól teljesített a forint is a bankközi devizapiacon: a részvénypiac zárása után 278,23 forintot kellett adni egy euróért, ami 1,1 százalékos javulást jelentett kedd délutánhoz képest. A svájci frank ára 182,38-ig esett, míg a dollár 197,92 forintért cserélt gazdát.

A magyar fizetőeszköz ilyen mértékű erősödése több okra is visszavezethető: egyrészt az EKB története során először korlátlan 12 hónapos likviditást biztosított a bankoknak, másrészt pedig a pletykák szerint a svájci jegybank ismét beavatkozott a frank gyengítése érdekében. Utóbbit egyelőre hivatalosan nem erősítették meg, de a piaci szakemberek mind úgy vélik, hogy a korábbiakhoz hasonlóan most is frankeladással gyengítették az ország devizáját.

Jól szerepeltek a nemzetközi piacok is a szerdai kereskedési napon: a londoni FTSE 1,14 százalékos pluszban volt délután, míg a frankfurti DAX 2,53 százalékos szárnyalást mutatott. Régiónkban a varsói WIG 20 index 1,46 százalékot javított a nap második felére, a prágai PX pedig 2,12 százalékkal erősödött. Amerikában a nyitás előtt felemás makroadatok láttak napvilágot: a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállománya váratlanul emelkedett, az új lakások értékesítése viszont váratlanul visszaesett. A Wall Streeten is a pozitív irányban indult a kereskedés, az első pár óra után a Dow 1,05 százalékkal állt keddi értéke felett, a S&P pedig 0,95 százalékkal tudott feljebb ugrani.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!