Az amerikai tőzsdék szünnapján a BUX még a pénteki esésre reagált. Komoly mínuszban zárt végül az index, nem sokáig tartottak ki a 21 000 pont feletti értékek. Napközben néhány órára felfüggesztették a Mol kereskedését, mivel a magyar olajcég nyilvánosságra hozta a horvát INA közkézen lévő hányadára tett ajánlatát. A kereskedés végén aztán már ismét lehetett venni a Molt, de nem tolongtak érte a befektetők, egyelőre mindenki az ajánlat részleteire vár.
A BUX 20 664 ponton zárt délután, ez 1,63 százalékkal maradt el pénteki értékétől. A napi részvényforgalom nem volt kiemelkedően magas, 10,7 milliárd forint értékben vették a papírokat. A vezető részvények kivétel nélkül visszaestek a nap végére: a Mol a felfüggesztés után 17 095 forinton zárt, ami 1,72 százalékkal maradt el a pénteki árfolyamtól. Az OTP ennél is többet, 2,76 százalékot bukott, 7069 forintot értek a bankrészvények a nap végén. 0,6 százalékkal esett vissza délutánra a Magyar Telekom, mely 825 forintig gyengült.
A gyógyszergyári papírok az átlagosnál jobban szerepeltek ma, az Egis a péntekivel megegyezően 13 200 forinton zárt, míg a Richter 0,63 százalékos esés után 31 800 forinton állt meg.
Mivel az amerikai tőzsdék ma nem nyitottak ki, ezért Európának magának kellett megbirkóznia azzal a feladattal, melyet a tengerentúli indexek pénteki zuhanása hagyott rá. Igazán jelentős makroadatok sem jelentek meg, az egyetlen támpontot az olajár adta. A nap első felében bizonytalanul mozgott az árfolyam, majd délután meredeken zuhanni kezdett a nyersanyag világpiaci ára, mivel a Gustav hurrikán a vártnál gyengébben érte el az amerikai partokat. A magyar tőzsde zárása után 111,24 dollárt ért egy hordó olaj, ez 4,22 dollárral volt alacsonyabb a pénteki árfolyamnál. A meglepetésszerű zuhanás annak volt betudható, hogy a hurrikán elérte Amerika partjait, de a várt ötös helyett csak hármas erősségű volt.
Holnap már a tengerentúlon is megindul a kereskedés, várhatóan először a zuhanó olajárra fognak reagálni a befektetők. A hét hátralevő részében az Amerikából érkező vállalati hírek és a megjelenő makroadatok mozgathatják a magyar tőzsdét is.
A vezető nyugat-európai indexek a nap első felében mínuszban voltak, majd délután az olajár zuhanásával egyidőben felfelé indultak a mutatók. A magyar tőzsde zárása után a francia CAC 40 index minimális pluszban volt, a DAX 0,33 százalékkal állt pénteki értéke felett, az FTSE viszont 0,49 százalékot veszített értékéből a nap második felére.