Jól indult a nap a Budapesti Értéktőzsdén, délelőtt 3 százalékos pluszban is volt a mutató, ráadásul a nemzetközi piacokon is minden jel arra mutatott, hogy folytatódik a rally. Délutánra aztán jelentősen elromlott a hangulat, a BUX is mínuszba esett vissza, majd a zárásra azért pénteki értéke fölé húzták.
12 126 pontig emelkedett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe a hétfői kereskedés végére, ez 0,59 százalékkal volt magasabb a pénteki záróértéknél. A forgalom kimondottan magas volt, több mint 20 milliárd forint értékben kereskedtek a magyar részvényekkel.
A vezető papírok vegyesen szerepeltek, jelentős emelkedést csak az OTP tudott felmutatni. A bank részvényei a záráskor 2210 forintot értek, ami 2,31 százalékos javulást jelentett. A BUX esése jórészt a Mol-nak volt köszönhető, délutánra 2,13 százalékot veszítettek az olajtársaság papírjai, melyek így 11 235 forintba kerültek a piacon. A Magyar Telekom 574 forintig tudott felkapaszkodni, ez 1,23 százalékos javulást jelentett számára.
Felemás napot zártak a gyógyszeripari részvények is a piacon, miután a Richter 27 890 forintos ára 2,16 százalékkal magasabb volt a péntekinél, az Egis viszont csak a záráskor tudott pluszba kerülni, így 12 000 forinton, 0,42 százalékkal pénteki szintje felett zárt.
A forint a nap első felében jelentősen erősödött az euróval szemben, majd délután lassú gyengülés volt megfigyelhető, de a részvénypiac zárásakor még így is pénteki szintje felett volt a magyar deviza. Délután 293,63 forintot kellett adni egy euróért, ez közel 1 százalékos forinterősödést jelentett péntekhez képest. A dollárral szemben 218,93-nál állt a forint, míg a svájci frank jegyzése 192,84 volt.
A pozitív kezdés után délutánra a nemzetközi piacokon is elromlott a hangulat: Nyugat-Európában az FTSE már 0,81 százalékkal pénteki értéke alatt állt, míg a DAX 1,09 százalékot bukott. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe még délután is közel 1 százalékos pluszban volt, a prágai PX 50 viszont 1,15 százalékot veszített értékéből.
A nap első felében még úgy tűnt, hogy a Wall Streeten is pozitív lehet a nyitás, aztán kora délután megfordul a hangulat. Ez főleg annak volt köszönhető, hogy egy tekintélyes elemző, Mike Mayo alulsúlyozottra minősítette a bankrészvényeket, szerinte ugyanis az amerikai pénzintézetek vesztesége nagyobb lesz, mint a harmincas évek válsága idején. A negatív elemzés megjelenése után a negatív oldalon indult a kereskedés a tengerentúlon: az első néhány órát követően a Dow 1,37 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 1,7 százalékot bukott a kereskedés elején.