2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyengült ma reggel a BUX index, főleg a Mol esése adta az irányt a piacnak. A BUX 0,52 százalékot veszített délelőttig, az olajpapírok pedig 2 százalékot buktak.

Ma reggel jelent meg a Merrill Lynch leminősítése, így várható volt, hogy az olajcég részvényei a negatív tartományban fognak nyitni. Ráadásul az amerikai részvényindexek is estek tegnap a pénzügyi szektor vezetésével, így már eleve garantálva volt a negatív hangulat reggelre a BÉT-en. A tengerentúlon újra felerősödtek a hitelválság miatti félelmek a pénzügyi cégeknél, a Standard & Poor's több vezető pénzintézet kilátásait rontotta tegnap.

A BUX index ma délelőttig 22 273 pontig esett vissza, ez 0,52 százalékkal marad el a tegnapi záróértéktől. Az index tehát áttörte a 22 300 pontos támaszszintet, persze a zárásig még sokminden történhet. A vezető részvények vegyesen szerepeltek a nyitás után, jórészt a Mol esésének köszönhető a BUX gyengülése. Az olajrészvények 1,9 százalékot veszítettek értékükből, 22 950 forintba kerültek délelőtt. Az OTP 0,6 százalékkal drágulni tudott, 6842 forintot adtaka cég papírjaiért. 0,66 százalékkal erősödött a Magyar Telekom, mely 765 forintig kúszott fel délelőttre.

Eséssel kezdtek a gyógyszergyári részvények: az Egis 0,86 százalékot bukott a kereskedés elején, a Richter pedig 0,73 százalékkal ért kevesebbet, mint tegnap délután.

A Mol nagy esésében szerepet játszik, hogy a Merrill Lynch leminősítette a cég részvényeit, 22 000 forintos célár mellett alulsúlyozás az ajánlás. Emellett az osztalék körül kialakult mizéria sem tesz jót a részvényeknek, egyelőre nem tudni, mikor fizetheti ki az osztalékot a cég a részvényeseknek.

Igazán jelentős makroadat ma nem lát napvilágot sem Európában sem az Egyesült Államokban, várhatóan továbbra is az olajár és a vállalati hírek fogják mozgatni a piacot. A tengerentúlon érdekes lesz, hogy a pénzügyi szektor a tegnapi esés után magához tud-e térni. Az olaj ára délelőttig kismértékben csökkent, 127,66 dollárba került egy hordó nyersanyag.

A vezető nyugat-európai indexek eleinte mínuszban nyitottak, majd fokozatosan erősödtek, délelőttre már vegyesen szerepeltek. A CAC 40 0,13 százalékkal állt tegnapi záróértéke felett, az FTSE szintén 0,13 százalékkal erősödött, a DAX viszont 0,37 százalékot bukott tegnaphoz képest.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!