3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jelentős gyengüléssel zárt szerdán a BUX index, miután a nap második felére a napok óta botladozó Mol mellett az OTP is lejtőre került. A vezető részvények közül csak a Richter tartotta magát pluszban, a két legnagyobb papír viszont egyaránt bukott.

22 115 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a BUX index, ez 1,17 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. A forgalom átlagos volt, a nap végére nagyjából 15 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények többsége gyengüléssel zárt, a Mol és az OTP esése húzta lefelé a mutatót. Az olajpapírok a tegnapi 3 százalékos esés után ma reggel jókora pozitív korrekcióval nyitottak, délutánra azonban megint 3 százalék körüli mínuszba estek. Ezen csak a végén a felkötés segített kicsit, de a 19 900 forintos szint így is 1,24 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapinál. Az újabb gyengülés oka, hogy a tegnapi cáfolat után kiderült, hogy ha kiadatást nem is, de jogsegélyt kért Horvátország a magyar ügyészségtől, a hírek szerint Hernádi Zsolt Mol-vezért gyanúsítják vesztegetéssel. A kereskedés második felére az OTP is lejtőre került, a bankpapírok 5750 forintos záróárfolyama 2,54 százalékos esést jelentett tegnaphoz képest. A Magyar Telekom eközben 2,06 százalékot bukott, 571 forintért cserélt gazdát a nap végén.

Felemás napot tudhatnak maguk mögött a gyógyszergyártók, hiszen a Richter 1,54 százalékos erősödés után 37 600 forinton zárt, míg az Egis 0,65 százalékos lecsorgás után 19 000 forinton fejezte be a napot.

Rossz napja volt a forintnak a bankközi devizapiacon az erősödő európai feszültségek hatására, 265 felett is járt az euró jegyzése, majd kicsit korrigált, így a részvénypiaczárása után már "csak" 264,60-nál állt az európai valuta, ami alacsonyabb volt a tegnapi szintnél. A frankkal szemben nem jártunk ilyen jól, hiszen az alpesi ország fizetőeszköze az euró ellenében is erősödött. Ennek hatására délután ismét 220 fölé emelkedett a frank ára.

A vezető európai részvénypiacokon is pesszimista volt a hangulat szerdán: a londoni FTSE nem sokkal a zárás előtt 0,54 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, míg a frankfurti DAX 0,21 százalékos mínuszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,75 százalékkal esett vissza. A Wall Streeten is gyengén indult a nap, azonban hamar elkezdték ledolgozni lemaradásukat a vezető indexek, az első pár óra után a Dow már 0,22 százalékos pluszban volt, a S&P pedig néhány ponttal tegnapi értéke alatt állt.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!