Nem tudta folytatni hétfő délután kezdett javulását a Budapesti Értéktőzsde vezető részvényindexe kedden. A BUX szinte egész nap mínuszban volt, végül több mint 2 százalékot bukott a zárásig. A befektetőket főleg a Mol 4,5 százalékos esése érinthette érzékenyen, de a többi vezető részvény is jórészt esett.
11 658 ponton zárt kedden délután a BUX index, ez 2,25 százalékkal, 268 ponttal maradt el az előző napi értékétől. A nap végére a forgalom is megélénkült kicsit, a zárásig közel 15 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A blue chipek közül csak a Magyar Telekom tudott talpon maradni hétfői jó teljesítménye után, a többiek kivétel nélkül gyengültek. A Mol 9150 forinton fejezte be a napot, ez 4,49 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értékénél. Az OTP sem tudta folytatni az útját felfelé, a bank papírjai 1,52 százalékos esés után 2340 forintba kerültek. Üdítő kivétel volt a Magyar Telekom, mely 585 forintig kapaszkodott fel, ez 0,86 százalékkal volt magasabb, mint hétfőn délután.
A gyógyszerrészvények sem teljesítettek jól kedden, főleg a Richter esése volt jelentős. A legnagyobb súlyú BUX-komponens így végül 28 055 forintot ért délután, ami 3,23 százalékkal maradt el az előző napi értékétől. Az Egis 1,57 százalékot veszített értékéből, 12 195 forintért cseréltek gazdát a cég papírjai a nap második felében.
A forint délelőtt még erősödéssel kezdte a napot, rövid ideig 283 alatt is volt az euró árfolyama, délutánra azonban visszaesett hétfői szintje környékére a magyar deviza. A tőzsde zárása után nem sokkal 286,79 forintba került egy euró a piacon, míg a dollárért 217,40 forintot kellett adni, a svájci frank pedig 191,11 forintba került.
A nap második felében a nemzetközi piacokon is negatívba fordult a hangulat, a Wall Street vezető tőzsdeindexei a pozitív nyitás után délnek fordultak. A befektetők továbbra is főleg a vállalati gyorsjelentésekre és a megjelenő makroadatokra figyelnek kiemelten, ezekből ma is volt néhány. A lakások árai a statisztika alapján továbbra is rekordmértékben esnek, tavaly novemberben 18,2 százalékos volt a csökkenés éves szinten.
A magyar tőzsde zárása után a londoni tőzsde FTSE indexe 1,67 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX pedig 1,15 százalékkal állt hétfői értéke alatt. A Wall Streeten erősödéssel kezdtek a részvényárak, majd az első néhány óra után már hétfői értékük körül voltak az indexek. A Dow már 0,16 százalékos mínuszban volt néhány óra után, a másik két vezető index viszont még kicsivel hétfői értéke felett állt.