2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bár hullámzó heten vannak túl a befektetők a pesti parketten, akik öt kereskedelmi nappal korábban a Magyar Telekomba invesztálták, 7,5 százalékos hozamot értek el egy hét alatt.

Optimista hangulatban indult a kereskedés a BÉT-en a héten, miután múlt vasárnap a görög parlament megszavazta a második EU/IMF segélycsomag folyósításának  feltételeként kikötött megszorító intézkedéseket. A hétfői optimista hangulatot némileg árnyalta, hogy a Moody's hitelminősítő kedd hajnalban kilenc EU-tagállam - közte nyolc euróövezeti ország - adósosztályzatát, vagy elsőrendű besorolásának kilátását rontotta.


Szerdán délelőtt a magyar részvényekre, különösen az OTP-re pozitívan hatott a várakozásoknál magasabb negyedik negyedévi, 1,4 százalékos GDP adat, és a jegybanki bejelentés az új fedezett hitelprogram indításáról, amellyel az MNB a jelzálogpiac élénkítését és a bankok hitelnyújtási képességének javítását szeretné elérni. Délután azonban eltűnt a lendület a tőzsdékről, hogy olyan hírek érkeztek, amelyek elbizonytalanították a befektetőket, csökkent az esélye egy gyors görögországi megállapodásnak, a nemzetközi hangulat pedig ismét bizonytalanná vált.

Csütörtökön nagyot estek a banki árfolyamok, köztük az OTP-é, miután a Moody's hitelminősítő száznál több európai bank adóskockázati besorolását helyezte az osztályzat rontását előrevetítő negatív figyelőlistára. A piaci hangulatot rontotta a görög mentőcsomag folyósításával kapcsolatos bizonytalanság is.

A csütörtöki jelentős esés után pénteken aztán újra felfelé indultak a tőzsdék, a pozitív hangulatot az okozta, hogy a befektetők bíznak a görög kormány, a hitelezői, és az Európai Unió közötti megállapodás jövő hét eleji megszületésében.

A BUX végül 19.147,50 ponton zárt, egy hét alatt 120,7 pontot, 0,63 százalékot erősödött. Miközben a Mol 1,5, az OTP 0,75 százalékkal gyengült, addig a Magyar Telekom  7,5 százalékkal száguldott és 573 forintra erősödött.

A nagyobbik gyógyszeripari cég, a Richter 2,25 százalékkal erősödött, míg szektortára, az Egis stagnált.

A kis és közepes kapitalizációjú papírok mutatója, a BUMIX egy hét alatt 5,71 ponttal csökkent, 1.282,75 ponton zárt pénteken.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!