Optimista hangulatban indult a kereskedés a BÉT-en a héten, miután múlt vasárnap a görög parlament megszavazta a második EU/IMF segélycsomag folyósításának feltételeként kikötött megszorító intézkedéseket. A hétfői optimista hangulatot némileg árnyalta, hogy a Moody's hitelminősítő kedd hajnalban kilenc EU-tagállam - közte nyolc euróövezeti ország - adósosztályzatát, vagy elsőrendű besorolásának kilátását rontotta.
Szerdán délelőtt a magyar részvényekre, különösen az OTP-re pozitívan hatott a várakozásoknál magasabb negyedik negyedévi, 1,4 százalékos GDP adat, és a jegybanki bejelentés az új fedezett hitelprogram indításáról, amellyel az MNB a jelzálogpiac élénkítését és a bankok hitelnyújtási képességének javítását szeretné elérni. Délután azonban eltűnt a lendület a tőzsdékről, hogy olyan hírek érkeztek, amelyek elbizonytalanították a befektetőket, csökkent az esélye egy gyors görögországi megállapodásnak, a nemzetközi hangulat pedig ismét bizonytalanná vált.
Csütörtökön nagyot estek a banki árfolyamok, köztük az OTP-é, miután a Moody's hitelminősítő száznál több európai bank adóskockázati besorolását helyezte az osztályzat rontását előrevetítő negatív figyelőlistára. A piaci hangulatot rontotta a görög mentőcsomag folyósításával kapcsolatos bizonytalanság is.
A csütörtöki jelentős esés után pénteken aztán újra felfelé indultak a tőzsdék, a pozitív hangulatot az okozta, hogy a befektetők bíznak a görög kormány, a hitelezői, és az Európai Unió közötti megállapodás jövő hét eleji megszületésében.
A BUX végül 19.147,50 ponton zárt, egy hét alatt 120,7 pontot, 0,63 százalékot erősödött. Miközben a Mol 1,5, az OTP 0,75 százalékkal gyengült, addig a Magyar Telekom 7,5 százalékkal száguldott és 573 forintra erősödött.
A nagyobbik gyógyszeripari cég, a Richter 2,25 százalékkal erősödött, míg szektortára, az Egis stagnált.
A kis és közepes kapitalizációjú papírok mutatója, a BUMIX egy hét alatt 5,71 ponttal csökkent, 1.282,75 ponton zárt pénteken.
MTI