A New York-i tőzsdemutatók hétfőn vegyesen végeztek. Ötheti emelkedő után általános visszaeséssel kezdett a piac, de a bankrészvények végül kiegyensúlyozták a fő mutatókat.
A Dow Jones ipari átlag (DJIA) a hétfői záráskor 0,17 százalékos veszteségben, az S&P 500 0,39 százalékos nyereségben, a Nasdaq összetett mutatója 0,15 százalékos nyereségben volt.
A héten esedékes, első negyedévi vállalati beszámolók előérzete nyomasztja a piacot, miután a Boeing repülőgépgyár a korábbinál borúsabb profitfigyelmeztetést adott ki, és a The New York Times arról írt, hogy az amerikai kormány csődeljárás kezdeményezése felé tereli a General Motors autógyárat. A Boeing 5 százalékot, a General Motors 16 százalékot vesztett, de a General Electric 10 százalékkal drágult.
Kezdetben profitkivételben gyengültek a bankrészvények is, de a nap végére 5-17 százalék között drágultak. A múlt hét végéig a Bank of America, a JP Morgan Chase és a Citigroup után a Wells Fargo - az Egyesült Államok második számú lakáshitelező bankja - is váratlanul jó eredményt becsült magának az első negyedévről, jelezve egyszersmind a világgazdasági gyógyulás kulcsának tartott amerikai ingatlanpiac kezdődő "olvadását". Hétfőn kezdetben úgy tűnt, a befektetők most már szeretnék látni a részletes eredménybeszámolókat, és addig hátrább fogják az agarakat, de aztán ismét felcsapott a bankrészvényláz.
- A piac nem azt ünnepli, hogy a bankok helyzete javul, azt még nem lehet pontosan tudni, hanem azt, hogy a bankok egyáltalán élnek, holott nemrég még a kihalás veszélyével néztek szembe. Terjed az a vélemény, hogy ha a bankok életben maradtak, akkor a gazdasági válság legfontosabb fejezete már mögöttünk van - mondta egy alapkezelő a Reuters hírügynökségnek.