A nap elejei bizonytalankodást követően magukra találtak a tengerentúli indexek, és 1 százalék körüli emelkedést mutattak a zárásra.
A legkisebb mértékben a DJIA ugrott meg, mely 0,8 százalékos emelkedést követően 8750-en fejezte be a napot. A technológiai papírokat összefogó Nasdaq 1,3 százalékkal nőtt, és a 24 pontos erősödéssel 1850 ponton zárt. Az S&P 500 1,15 százalékkal erősödött, a csütörtöki kereskedés végén 942 ponton állt meg.
A tőzsdeindexek a nap végén a napi csúcsok közelében zártak, mely biztató jel lehet a hét utolsó napja előtt. A piaci erősödés elsősorban a bank és energiaszektornak köszönhető. Előbbiek néhány felminősítés hatására tudtak növekedni, utóbbiakon a növekvő olajár segített.
Több mint két és fél dollárral nőtt a kőolaj ára csütörtökön részben arra az adatra, hogy a múlt héten már a harmadik egymást követő héten csökkent a munkanélküli segélyt először kérők száma az Egyesült Államokban. Egyes szakértők szerint ez a recesszió mérséklődésének a jele. Komoly áremelő tényező volt az is, hogy a Goldman Sachs fölfelé módosította a kőolaj év végi árára vonatkozó becslését. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj hordónkénti ára 2,83 dollárral 68,71 dollárra emelkedett. A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta ára 2,69 dollárral 68,81 dollárra - november eleje óta legmagasabb szintre - nőtt.
A tengerentúlon heti munkanélküliségi adatok mellett a javuló termelékenység is segített. Az idei első negyedben a vártnál jobban nőtt a mezőgazdaságon kívüli ágazatok termelékenysége az Egyesült Államokban, miközben a munkaórák száma rekord ütemben csökkent. A termelékenység éves szintű 1,6 százalékkal nőtt, a felülvizsgált adat szerint, miközben az elemzők csak 1,2 százalékos növekedést vártak. Ugyanakkor a munkaórák száma a negyedben 9 százalékkal csökkent a tavalyi első negyedhez képest, ez 1975 első negyede óta a legnagyobb visszaesés. Az adatok hatására mérsékelt emelkedéssel kezdtek a tengerentúli piacok.