2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A nap elejei bizonytalankodást követően magukra találtak a tengerentúli indexek, és 1 százalék körüli emelkedést mutattak a zárásra.

A nap elejei bizonytalankodást követően magukra találtak a tengerentúli indexek, és 1 százalék körüli emelkedést mutattak a zárásra.

A legkisebb mértékben a DJIA ugrott meg, mely 0,8 százalékos emelkedést követően 8750-en fejezte be a napot. A technológiai papírokat összefogó Nasdaq 1,3 százalékkal nőtt, és a 24 pontos erősödéssel 1850 ponton zárt. Az S&P 500 1,15 százalékkal erősödött, a csütörtöki kereskedés végén 942 ponton állt meg.

A tőzsdeindexek a nap végén a napi csúcsok közelében zártak, mely biztató jel lehet a hét utolsó napja előtt. A piaci erősödés elsősorban a bank és energiaszektornak köszönhető. Előbbiek néhány felminősítés hatására tudtak növekedni, utóbbiakon a növekvő olajár segített.

Több mint két és fél dollárral nőtt a kőolaj ára csütörtökön részben arra az adatra, hogy a múlt héten már a harmadik egymást követő héten csökkent a munkanélküli segélyt először kérők száma az Egyesült Államokban. Egyes szakértők szerint ez a recesszió mérséklődésének a jele. Komoly áremelő tényező volt az is, hogy a Goldman Sachs fölfelé módosította a kőolaj év végi árára vonatkozó becslését. Az északi-tengeri Brent könnyűolaj hordónkénti ára 2,83 dollárral 68,71 dollárra emelkedett. A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta ára 2,69 dollárral 68,81 dollárra - november eleje óta legmagasabb szintre - nőtt.


A tengerentúlon heti munkanélküliségi adatok mellett a javuló termelékenység is segített. Az idei első negyedben a vártnál jobban nőtt a mezőgazdaságon kívüli ágazatok termelékenysége az Egyesült Államokban, miközben a munkaórák száma rekord ütemben csökkent. A termelékenység éves szintű 1,6 százalékkal nőtt, a felülvizsgált adat szerint, miközben az elemzők csak 1,2 százalékos növekedést vártak. Ugyanakkor a munkaórák száma a negyedben 9 százalékkal csökkent a tavalyi első negyedhez képest, ez 1975 első negyede óta a legnagyobb visszaesés. Az adatok hatására mérsékelt emelkedéssel kezdtek a tengerentúli piacok.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!