3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ma NFP péntek van, az USA-ban helyi idő szerint fél háromkor publikálják a munkanélküliségi, illetve foglalkoztatottsági számokat. Az adatok érkeztéig várhatóan a kivárásé lesz a főszerep, mivel Európa nem szolgáltat fajsúlyos statisztikákat a mai napra, írják a Commerzbank elemzői napi hírlevelükben.

EUR/HUF (268,40 – 270,90): A csütörtök este közzétett IMF országjelentésben mérsékelt GDP növekedéssel, és enyhén csökkenő inflációval számolnak. A tavalyi évre 1,1 százalékos GDP növekedés 2011-ben 2,8 százalékra gyorsulhat, míg a 2010-es infláció 4,9 százalékos értéke 4,1 százalékra csökkenhet. A 80%-os GDP-arányos eladósodottság 70% alá mérséklődhet a magánnyugdíjpénztári eszközök államosításával, de a tanulmány mindezek ellenére sok kockázatot sejt, főleg azért, mert az eddig leírtak leginkább az átmeneti különadók, és egyszeri bevételek miatt teljesülhetnek. A kívánatos, középtávon fenntartható makropályához továbbra is komoly, mélyreható strukturális változtatásokra lenne szükség. Ebbe az irányba tett lépések lesznek a már többször emlegetett február végi reformok, amit mind a Nemzetközi Valutaalap, mind a piaci szereplők nagyon várnak. Mindez abból is látszik, hogy az EUR/USD tegnapi jelentős korrekciójára alig reagált a forint, a hajnali kereskedésben is 270 alatt tudott maradni az EUR/HUF középárfolyama. Ma az amerikai adatok közzétételéig nem számítunk nagyobb árfolyamváltozásra, nagyjából 270 körül maradhat az árfolyam.

EUR/USD (1,3590 – 1,3690): Ma NFP péntek van, az USA-ban helyi idő szerint fél háromkor publikálják a munkanélküliségi, illetve foglalkoztatottsági számokat. Az adatok érkeztéig várhatóan a kivárásé lesz a főszerep, mivel Európa nem szolgáltat fajsúlyos statisztikákat a mai napra. Az EUR/USD várhatóan marad az 1,3650 körüli szinteken, ami kb. 150 pontos esést jelent az ECB sajtótájékoztatója előtti állapothoz képest. A dollárerősödést Trichet úr azon kijelentése okozhatta, hogy az inflációs kockázatok az eurozónában csak rövidtávúak, hosszabb távon nem valószínű a pénzromlás fokozódása. Az ECB állampapír vásárlási programja tovább tart, annak ellenére, hogy a héten nem történt jegybanki kötvényvásárlás. A kivárós hangulatból az egyiptomi zavargások esetleges fokozódása, radikalizálódása zökkenthetné ki az EUR/USD árfolyamát délutánig.

CHF/HUF (207,50 – 210,00): Ma reggelre 2-3 forinttal feljebb 209 körüljegyzik a CHF/HUF árfolyamát. A svájci jegybank devizatartalékának ma közzétett mennyisége nem befolyásolta az euró/svájci kurzusát, az árfolyam 1,29 fölött lézeng, egyelőre.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!