A reggeli mínuszos kezdés után a nap második felében megpróbált talpra állni a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely közel fél százalékkal zárt szerdai értéke alatt a nap végén. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, míg a forint a reggeli meredek gyengülést követően viszonylag jól tartotta magát.
15 645 ponton zárt a nap végén a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, ez 0,39 százalékkal maradt el a szerdai értékétől. A forgalom átlagosnak volt mondható, a nap végére mintegy 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg az OTP és a Mol húzta vissza az indexet. A bankpapírok 1,37 százalékos esés után 3540 forinton tudtak zárni a nap végén, míg az olajtársaság részvényeiért 13 690 forintot adtak, ami 1,3 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai árfolyamnál. Javítani tudott a Magyar Telekom, mely 1,13 százalékos emelkedés után 625 forinton fejezte be a napot.
A kereskedés első felében a gyógyszeripari részvények az átlagnál jobban teljesítettek a piacon, a végére azonban az Egist is utolérte a negatív hangulat, és szerdai értéke alá esett. Végül a kisebbik gyógyszercég papírjaiért 14 300 forintot adtak, ami 0,63 százalékos gyengülést jelentett, míg szektortársa, a Richter 1,31 százalékos javulás után 31 000 forinton állt a nap végén.
A forint reggel rosszul kezdett az euróval szemben a bankközi devizapiacon, majd napközben kicsit korrigált. A részvénypiac zárása után azonban megint több mint 285 forintot kellett adni az európai valutáért, a 285,83 forintos szint mintegy 1,5 százalékos gyengülést jelentett szerdához képest. A dollárral szemben 204,73 forintig esett a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank jegyzése 188,57-ig emelkedett a nap második felére.
A nemzetközi piacok is veszítettek értékükből a nap második felére, az Amerikából érkező kedvező hírek sem tudtak segíteni abban, hogy megforduljon az irány. A londoni FTSE délután 1,54 százalékkal állt szerdai értéke alatt, míg a frankfurti DAX 2,15 százalékot veszített a nap második felére. Régiónkban a varsói WIG 20 index 1,69 százalékkal esett vissza, a prágai PX pedig 0,97 százalékot bukott.
Amerikában a nyitás előtt a vártnál jobb adat jelent meg a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállományáról, azonban a négy órakor közölt ingatlanpiaci adat hatására el is veszítették korábbi emelkedésüket a Wall Street vezető indexei. A nyitás után nem sokkal jelentette be a General Motors, hogy sikerült megállapodni hitelezőivel, így ismét megnőtt annak esélye, hogy sikerül elkerülni a csődöt. A hír hatására kicsit feljebb kapaszkodtak a vezető indexek, de a Dow és a S&P a kereskedés első felében így is enyhe mínuszban volt.