3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A nap első felében gyengüléssel kezdett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délután megpróbált feltápászkodni, de a zárás előtt a negatív nemzetközi hangulat megint visszahúzta. Végül közel fél százalékkal zárt szerdai értéke alatt a mutató, a vezető részvények vegyesen szerepeltek.

A reggeli mínuszos kezdés után a nap második felében megpróbált talpra állni a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely közel fél százalékkal zárt szerdai értéke alatt a nap végén. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, míg a forint a reggeli meredek gyengülést követően viszonylag jól tartotta magát.

15 645 ponton zárt a nap végén a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, ez 0,39 százalékkal maradt el a szerdai értékétől. A forgalom átlagosnak volt mondható, a nap végére mintegy 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg az OTP és a Mol húzta vissza az indexet. A bankpapírok 1,37 százalékos esés után 3540 forinton tudtak zárni a nap végén, míg az olajtársaság részvényeiért 13 690 forintot adtak, ami 1,3 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai árfolyamnál. Javítani tudott a Magyar Telekom, mely 1,13 százalékos emelkedés után 625 forinton fejezte be a napot.

A kereskedés első felében a gyógyszeripari részvények az átlagnál jobban teljesítettek a piacon, a végére azonban az Egist is utolérte a negatív hangulat, és szerdai értéke alá esett. Végül a kisebbik gyógyszercég papírjaiért 14 300 forintot adtak, ami 0,63 százalékos gyengülést jelentett, míg szektortársa, a Richter 1,31 százalékos javulás után 31 000 forinton állt a nap végén.

A forint reggel rosszul kezdett az euróval szemben a bankközi devizapiacon, majd napközben kicsit korrigált. A részvénypiac zárása után azonban megint több mint 285 forintot kellett adni az európai valutáért, a 285,83 forintos szint mintegy 1,5 százalékos gyengülést jelentett szerdához képest. A dollárral szemben 204,73 forintig esett a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank jegyzése 188,57-ig emelkedett a nap második felére.


A nemzetközi piacok is veszítettek értékükből a nap második felére, az Amerikából érkező kedvező hírek sem tudtak segíteni abban, hogy megforduljon az irány. A londoni FTSE délután 1,54 százalékkal állt szerdai értéke alatt, míg a frankfurti DAX 2,15 százalékot veszített a nap második felére. Régiónkban a varsói WIG 20 index 1,69 százalékkal esett vissza, a prágai PX pedig 0,97 százalékot bukott.

Amerikában a nyitás előtt a vártnál jobb adat jelent meg a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállományáról, azonban a négy órakor közölt ingatlanpiaci adat hatására el is veszítették korábbi emelkedésüket a Wall Street vezető indexei. A nyitás után nem sokkal jelentette be a General Motors, hogy sikerült megállapodni hitelezőivel, így ismét megnőtt annak esélye, hogy sikerül elkerülni a csődöt. A hír hatására kicsit feljebb kapaszkodtak a vezető indexek, de a Dow és a S&P a kereskedés első felében így is enyhe mínuszban volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!