3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A szerdai napon a devizahitelekkel kapcsolatos kormányzati információk mozgatták az OTP árfolyamát, a nap vesztese ugyanakkor a Mol lett.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 122,16 pontos, 0,64 százalékos csökkenéssel, 18 896,69 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 6,8 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője elmondta: a külföldi piacokon enyhe, fél százalékos mínusz volt mindenhol. Az Egyesült Államokból gyenge makroadatok érkeztek, az amerikai nyitás azonban egyelőre enyhe pluszt mutat, rácáfol az európai esésre. Az amerikai hazai össztermék (GDP) a végleges adatok szerint az első negyedévben éves szinten 2,9 százalékkal csökkent az amerikai kereskedelmi minisztérium jelentése szerint, ami sokkal rosszabb az elemzők által várt 1,7 százaléknál és a május végén közölt második becslésben szereplő 1 százaléknál.

A hazai börzén közepes volt a forgalom, a nap vesztese a Mol volt, több mint 2 százalékos eséssel, de az OTP is "csúnyán" zárt, 1,12 százalékos csökkenés után 4400 forinton. A forint a keddi kamatdöntés után "gyengülget", az euró 307 forint közelében jár. Sőre Balázs szerint a devizahiteles mentőcsomaggal kapcsolatos újabb "információmorzsák" borzolhatják az OTP befektetőinek kedélyét, de egyelőre nincs jelentősebb esés, csak ereszkedik lefelé az árfolyam. Megjegyezte, a 4400 forint egyik támasza a bankpapírnak, "az utolsó megálló egy nagyobb esés előtt".    
 
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerdai bejelentése szerint a kormány még a héten benyújtja az Országgyűlésnek azt a törvényjavaslatot, amely a Kúria jogegységi döntésének megállapításait illeszti be a jogrendbe. A kormány álláspontja szerint a "becsapott ügyfelek" részére az összes törvénytelenül elvett pénzt vissza kell fizetniük a bankoknak, a rendezés kiterjed valamennyi devizaalapú hitel- és kölcsönszerződésre, valamint a pénzügyi lízingszerződésekre is.

Gyurcsik Attila, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője az MTI-nek azt mondta, számításaik szerint az árfolyamrés visszafizetése 50-60 milliárd forintos veszteséget okozhat a bankrendszernek, az egyoldalú kamatemelések visszafizetése pedig 400-450 milliárd forintos tételt jelenthet. Az OTP-t az árfolyamrés visszafizetése miatt mintegy 6 milliárd, az egyoldalú kamatemelések visszafizetése miatt körülbelül 70 milliárd forintos veszteség érheti.

A Mol árfolyama 270 forinttal, 2,08 százalékkal 12 725 forintra csökkent. Az OTP részvények ára 50 forinttal, 1,12 százalékkal 4400 forintra esett. A Magyar Telekom 2 forinttal, 0,58 százalékkal 344 forintra erősödött. A Richter árfolyama 40 forinttal, 0,94 százalékkal 4295 forintra nőtt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!