A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 218,37 pontos, 1,18 százalékos emelkedéssel, 18 729,39 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 6,3 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A piac már rég beárazta az OTP árfolyamába azt a kockázatot, amelyet a devizahiteles mentőcsomag jelenthet, így a törvényjavaslat péntek délutáni nyilvánosságra hozatala már nem hatott a papírra - mondta Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek. Ez annak ellenére igaz, hogy a javaslatba bekerültek a forinthitelek is, de ennek a bankokat terhelő hatása jóval kisebb a devizahitelekhez képest - tette hozzá.
A Richter is a pozitív tartományban zárt, ennek oka lehet a forint és a rubel gyengülése. A német piac napközbeni hullámzása, illetve az amerikai enyhe esése sem hatott negatívan a magyar tőzsdére - tette hozzá a vezető elemző.
Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank részvényüzletkötője viszont azt emelte ki, hogy hétfőn lesz a hónap, a negyedév és a félév utolsó kereskedési napja, és ilyenkor rendszerint emelkednek az árfolyamok. A BÉT pénteki jó teljesítménye ezzel is magyarázható.
A Mol 270 forinttal, 2,26 százalékkal 12 200 forintra erősödött. Az OTP-részvények ára 42 forinttal, 0,96 százalékkal 4422 forintra nőtt. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 1,17 százalékkal 347 forintra emelkedett. A Richter-papírok árfolyama 23 forinttal, 0,54 százalékkal 4298 forintra nőtt.
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben péntek estére. Az euró 19 óra körül 309,89 forinton forgott, miközben egy nappal korábban még egy egységgel alacsonyabban állt. Egy forintot erősödött a svájci frank is, mely a nap végén 254,80-on állt. A dollár a 227 forintos szintig emelkedett.
A forint piacával szemben a kötvénypiacon optimizmus uralkodott, a hozamok elsősorban a hosszabb papíroknál csökkent. A 3 és az 5 éves kötvényeknél 6 bázisponttal lett kevesebb a hozam, míg a 10 éves kötvények esetében 4 bázisponttal csökkentek pénteken a másodlagos piacon a hozamok.
MTI/mfor.hu