Vegyesen szerepeltek a vezető részvények a Budapesti Értéktőzsdén kedden, miközben a forint napközben 300 fölé gyengült az euróval szemben. Főleg a gyógyszerrészvényeknek volt köszönhető, hogy a BUX csak minimális visszaeséssel zárt, ha a Richter és az Egis nem tartja magát ilyen jól, akkor nagyobb lett volna a mínusz. Európában délután már 1 százalék feletti pluszban voltak a főbb mutatók, míg a Wall Street oldalazással kezdett kedden.
11 719 pontig esett vissza a BUX index értéke kedd délutánra, ez 17 ponttal, 0,14 százalékkal volt alacsonyabb, mint a hétfői nap végén. A részvényforgalom továbbra is alacsony volt, a nap végéig kevesebb mint 10 milliárd forint értékben kereskedtek.
A blue chipek közül az OTP lett a nap vesztese, a bank papírjai végül 1,74 százalékos visszaesés után 2320 forinton zártak. A magyar bank ukrán leányvállalata kedden közölte az ukrán pénzügyi szabályok szerinti eredményét, mely szerint 2008-ban 67 százalékkal esett vissza a profitja. A konkrét számok még változhatnak a nemzetközileg elfogadott IFRS rendszerben, de az arány mindenképpen érdekes. A Mol 9590 forintra esett a nap végére, ez 0,62 százalékkal maradt el a hétfői árfolyamától. A Magyar Telekom 0,35 százalékos gyengülést követően 568 forintért cserélt gazdát a zárás előtt.
A többiekhez képest kimagaslóan teljesítettek a gyógyszergyártók, jórészt ennek volt köszönhető, hogy a BUX index esése ilyen mérsékelt lett a nap végére. Az Egis 12 215 forinton zárt, ami 2,22 százalékos drágulást jelentett, míg a Richter 1,5 százalékos javulást követően 28 000 forintot ért.
A forint napközben a bűvös 300-as szint fölé gyengült az euróval szemben, sőt délután 302-ig emelkedett a közös európai deviza árfolyama. A tőzsde zárása után nem sokkal 301,90 forintot kellett fizetni egy euróért, a dollár árfolyama 232,47 forint volt, míg a svájci frankkal szemben 203,04-ig gyengült a magyar fizetőeszköz.
A nemzetközi piacokon egyetlen igazán fontos makroadat jelent meg kedden: Amerikában délután közölték, hogy decemberben hosszú idő után ismét emelkedett a folyamatban lévő lakásértékesítések száma, mely a novemberi 4 százalékos visszaesés után 6,3 százalékos bővülést mutatott. Ez jobb, mint amire az elemzők számítottak, a konszenzus ugyanis stagnálást valószínűsített. Ez az adat arra utalhat, hogy talán kezd magához térni az amerikai ingatlanpiac, de a túlzott optimizmus még korai.
Nyugat-Európában a nap második felére jelentősen meglódultak a részvényindexek. A londoni FTSE délután 1,99 százalékkal állt hétfői értéke felett, a frankfurti DAX pedig 1,93 százalékot javított. A tengerentúlon eleinte stagnálással kezdtek a vezető mutatók, majd felfelé indultak. Az első néhány óra után a Dow 0,43 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,49 százalékkal állt előző napi záróértéke felett.