Szerdán újabb pozitív makroadatok jelentek meg a tengerentúlon, az amerikai hatóságok közölték, hogy a tartós fogyasztási cikkekre leadott megrendelésállomány és az új lakások értékesítése is jobb lett a vártnál. Ezzel ismét erősödtek azok a vélemények, melyek már az amerikai gazdaság mielőbbi talpra állását valószínűsítik. A hangulat Ázsiában is pozitív volt, csütörtök reggel az indexek többsége erősödött.
A japán tőzsde Nikkei 225 indexe 8638 ponton zárt, ez 1,84 százalékkal volt magasabb, mint az egy nappal korábbi értéke. A többi vezető mutató is javított a Távol-Keleten: a hongkongi tőzsde Hang Seng indexe 3,12 százalékkal ugrott meg, míg a dél-koreai Kospi 1,2 százalékos pluszban zárt. A Shanghai Composite index sem tétlenkedett: 2,5 százalékkal magasabban fejezte be a napot, mint szerdán.
Az Egyesült Államokban az elmúlt napokban sorra jelentek meg a vártnál kedvezőbb adatok a gazdaság állapotát illetően, főleg az ingatlanpiaccal kapcsolatban. A szakemberek egyre nagyobb része vélekedik úgy, hogy meg lett a hatása az amerikai kormány gazdaságélénkítő intézkedéseinek, lassan elkezd kilábalni a gazdaság a válságból. Jórészt ez okozta a pozitív hangulatot Ázsiában is.
Szerdán jelent meg például Amerikában, hogy februárban a tartós fogyasztási cikkekre leadott megrendelések állománya 3,4 százalékkal emelkedett, miközben az elemzők további visszaesésre számítottak. Ez azért fontos az ázsiai országok számára, mivel Amerika az egyik legfontosabb felvevőpiacuk, azaz ha az amerikai gazdaság magához tér, akkor az húzhatja magával Ázsiát is.
A szakemberek egyelőre óvatos kijelentéseket tesznek az amerikai gazdasággal kapcsolatban, sokan az utóbbi napok adatai után is arra figyelmeztetnek, hogy a válság nem múlt el. Ugyanakkor egyre többen mondják azt, hogy a tengerentúlon már elérte a gazdaság a mélypontot, innen már szép lassan felfelé indul.