Reggel még úgy nézett ki, hogy folytatódhat az emelkedés a Budapesti Értéktőzsdén, azonban a nap végére szerdai értéke környékére esett vissza a BUX index. A vezető részvények jórészt javítani tudtak, a Richternek volt köszönhető, hogy nem tudott pluszban zárni a mutató. A forint a nap kezdetekor erősödött, majd hamar visszaesett szerdai szintje környékére az euróval szemben.
12 466 ponton fejezte be a napot a BUX index, ez 0,01 százalékkal, kevesebb mint 1 ponttal maradt el szerdai értékétől. A részvényforgalom az elmúlt napokhoz hasonlóan átlagosnak volt mondható, több mint 20 milliárd forint értékben kereskedtek a befektetők a papírokkal.
A vezető részvények többsége erősödni tudott, csak a Richternek volt köszönhető a BUX gyenge teljesítménye. Az OTP a kereskedés végén 2617 forintot ért, ami 0,73 százalékkal volt magasabb, mint a szerdai nap végén. A Mol 10 180 forintos árfolyama 1,24 százalékos drágulást jelentett az egy nappal korábbi szinthez képest, míg a Magyar Telekom 0,67 százalékos emelkedés után 598 forintért cserélt gazdát.
Felemás teljesítményt nyújtottak a gyógyszergyártók a piacon, hiszen mint már említettük, a Richter gyengülése miatt nem tudott magasabban zárni a BUX. A cég részvényei 2,6 százalékot veszítettek értékükből, így 28 245 forinton álltak a záráskor, míg a szektor másik képviselője, az Egis 11 820 forintig erősödött, ami 0,92 százalékkal maradt el a szerdai árfolyamától.
A nyitás után még jól teljesített a forint a bankközi devizapiacon, majd napközben fokozatosan esett vissza a magyar deviza az euróval szemben. Az első órákban még a 295-ös szintet is megközelítette az európai valuta ára, a részvénypiac zárása után azonban már 298,23 forintot kellett adni egy euróért, ami mintegy fél százalékos forintgyengülést jelentett az egy nappal korábbi szinthez képest.
A nemzetközi piacokon is jórészt oldalazás volt megfigyelhető, alig mozdultak el az indexek szerdai értékük környékéről. Nyugat-Európában az FTSE 0,53 százalékos pluszban volt a nap második felében, a frankfurti DAX viszont 0,59 százalékot veszített. Régiónkban sikerült pluszban maradni a legtöbb piacnak: a varsói WIG 20 1,02 százalékkal állt magasabban, mint a szerdai záráskor, a prágai tőzsde PX 50 indexe pedig 0,22 százalékkal kapaszkodott feljebb.
A tengerentúlon felemás makroadatok és vállalati gyorsjelentések jelentek meg a nyitás előtt, ezeknek köszönhetően csak minimális javulással tudtak nyitni az indexek. Az első pár óra után a Dow és a S&P is szerdai záróértékük környékén álltak.