9574 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,28 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A hongkongi Hang Seng azonban 0,34 százalékot veszített, míg a Shanghai Composite 0,72 százalékkal esett tegnapi értéke alá. 0,47 százalékos emelkedés volt megfigyelhető a dél-koreai Kospi esetében a nap végére, míg a tajvani tőzsde vezető indexe pár ponttal zárt magasabban, mint egy napja.
Kínában kedden jelent meg a legfrissebb inflációs adat, mely szerint májusban hároméves csúcsra, 5,5 százalékra gyorsult a pénzromlás üteme. A befektetők pozitívan értékelték az adatot, mivel hasonló mértékű emelkedésre számítottak. A kínai jegybank azonban a tőzsdezárás után bejelentette, hogy ismét megemeli a bankok számára kötelezően előírt tartalékráta mértékét, ezért szerdán a pénzügyi szektor volt a nap vesztese.
Japánban főleg a nyersanyagipari cégek teljesítettek jól azt követően, hogy kedden több mint két százalékkal emelkedett az olaj ára az amerikai árutőzsdéken. Emellett az exportra termelő cégek voltak a nap nyertesei Tokióban azt követően, hogy Kínában és az Egyesült Államokban is kedvező adatok láttak napvilágot. Kínában tegnap jelentették be, hogy az ipari termelés a vártnál kevésbé mérséklődött májusban, míg Amerikában a kiskereskedelmi forgalom alakulása tette optimistává a befektetőket.
Az exportorientált japán gazdaság számára kiemelten fontos, hogy legfontosabb kereskedelmi partnereinél növekedjen a gazdaság, ezért érződött elsősorban Tokióban a jó hangulat. A Honda Motors papírjai a szerdai kereskedés végére 2 százalékot javítottak azt követően, hogy az autógyár tegnap profitfigyelmeztetést tett közzé. A cég menedzsmentje szerint elsősorban az erős jen, a növekvő költségek és a márciusi földrengés után leállított termelés miatt csökkenhet idén az eredmény, az elemzők szerint azonban a Honda vezetése túl óvatos.
mfor.hu