9963 ponton fejezte be a szerdai napot a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,37 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 1,09 százalékot javított, míg a Shanghai Composite 1,44 százalékkal zárt magasabban, mint tegnap. 0,94 százalékos pluszba kapaszkodott fel a nap végére a dél-koreai Kospi, a tajvani tőzsde vezető indexe azonban néhány pontos lecsorgásával kilógott a sorból.
A kínai hatóságok szerdán jelentették be, hogy az első negyedéves 9,7 százalékról 9,5 százalékra lassult a gazdaság növekedése a második negyedévben. Azonban ez a visszaesés kisebb volt a vártnál, ráadásul a kiskereskedelem és az ipari termelés kifejezetten jó adatokat mutatott. A továbbra is robusztus bővülés eloszlathatja a félelmeket azzal kapcsolatban, hogy a folyamatos kínai monetáris megszorítások (kamatemelések, banki tartalékráták emelése) miatt jelentős mértékben lassulhat (hard landing) a kínai gazdaság.
Az adat megjelenése után szárnyalásba kezdtek a hongkongi ingatlanfejlesztő cégek: a China Overseas Land & Investment közel 6 százalékos pluszban zárt, míg a China Resources Land 4,44 százalékkal tegnapi értéke felett fejezte be a napot. A pénzügyi szektor képviselői is jól teljesítettek a vártnál gyorsabb növekedés hatására, a China Construction Bank 2,35 százalékkal kapaszkodott tegnapi értéke fölé, míg az Industrial & Commercial Bank of China 2,18 százalékos pluszban zárta a napot.
Tokióban ugyanakkor már nem volt ilyen kedvező a hangulat, a Nomura 0,78 százalékkal erősödött, a Bank of Yokohama 1,01 százalékkal emelkedett tegnapi szintje fölé, míg a Mitsubishi UFJ fél százalékos pluszt tudott felmutatni a kereskedés végén.
A japán árfolyamokból az látszik, hogy azért nem múltak el nyomtalanul az Európával kapcsolatos feszültségek a piacokon, a befektetők jelenleg Olaszország és Spanyolország miatt aggódnak, de az is csak rontott a hangulaton, hogy a Moody's befektetésre nem ajánlott kategóriába sorolta Írországot.
mfor.hu