3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Wall Street keddi gyengülése után szerdán reggel a vezető ázsiai részvényindexek többsége is veszített értékéből. A befektetők körében ismét felerősödtek a félelmek a gazdaság kilábalásával kapcsolatban, ezen segíthet a Fed, ha a szerdai kamatdöntő ülést követően megnyugtatja a piacokat.

A Wall Street keddi gyengülése után szerdán reggel a vezető ázsiai részvényindexek többsége is veszített értékéből. A befektetők körében ismét felerősödtek a félelmek a gazdaság kilábalásával kapcsolatban, ezen segíthet a Fed, ha a szerdai kamatdöntő ülést követően megnyugtatja a piacokat.

10 435onton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,42zázalékkal maradt el a keddi értékétől. A többiek sem dicsekedhettek sokkal jobb teljesítménnyel: a hongkongi Hang Seng 1,93 százalékot bukott, míg a dél-koreai Kospi index 0,88 százalékot veszített értékéből. A kínai Shanghai Composite 2,81 százalékos mínuszban volt nem sokkal a zárás előtt, a tajvani tőzsde pedig 0,15 százalékos lecsorgást mutatott.

A legtöbb elemző szerint várható volt a korrekció az ázsiai piacokon, ugyanis kedden a kínai ipari termelés adatait kicsit túlértékelték a befektetők, a kelleténél jobban erősödtek az indexek. Szerintük ugyanakkor a mostani esés csak átmeneti, hosszabb távon továbbra is a gazdaság kilábalásával kapcsolatos várakozások hajthatják felfelé a tőzsdéket.

A szerdai napon a Fed kamatdöntő ülése tartja leginkább bizonytalanságban a befektetőket. Az amerikai jegybank várhatóan rekord alacsonyan tartja a kamatszintet, ugyanakkor a kétnapos ülést követő kommentárok mindenképpen érdekesek lesznek a piac számára. Elsősorban arra a kérdésre keresik a választ a szereplők, hogy mennyire esett vissza az amerikai gazdaság, illetve hogy mikortól lehet számítani javulásra.

Kedden a többség még úgy értékelte, hogy a kínai gazdaság jelentős javulást mutatott az iparban és a kiskereskedelemben, azonban szerdára kicsit alábbhagyott a hurráoptimizmus. Szakemberek arra figyelmeztettek, hogy a jó hír nem is volt olyan jó, mint várták, a kínai cégek profitja pedig várhatóan továbbra is alacsony marad.


Az olajár már kedden visszaesett 70 dollár alá, miután az Egyesült Államok és az OPEC bejelentette, hogy idén csökkent a nyersanyag iránti kereslet annak köszönhetően, hogy a világgazdaság recesszióba csúszott. Szerdán reggel 69,45 dollárt kellett adni egy hordó nyersolajért Szingapúrban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!