EUR/HUF (272,50 – 275,00): A választásoknak vége, jöhetnek a bejelentések, konkrétumok, intézkedések, netalán újabb megszorítások, hogy tartsuk az idei (már 4,4 százalékra emelt) hiánycélt. Ahhoz, hogy a hitelminősítők által lebegtetett bóvli kategóriába sorolás ne következhessen be, nagyon meggyőző akciótervet kellene bejelenteni, és nem mellékesen, meg is kell valósítani. Néhány hét és fény derül a söralátétre elférő adóbevallásra, az egykulcsos szja részleteire, meg hogy egyáltalán, hogyan leszünk a régió legversenyképesebb gazdasága. A forint pénteki rallizásában szerepet játszhatott a külföldi bizalom megelőlegezése, és természetesen a hetek óta tartó jónak mondható globális hangulat.
EUR/USD (1,3700 – 1,3800): Ezen a héten is lesznek fontos makroadat-közzétételek, sőt a Japánban, illetve az eurózónában is kamatdöntő ülést fognak tartani. A dollár folytatja a gyengélkedést, a távol-keleti kereskedés kezdetekor 1,38 fölött is kereskedtek már az EUR/USD-vel, amire március közepe óta nem volt példa. Wen Csia-pao, kínai miniszterelnök a CNN hírtelevíziónak adott interjújában megerősítette, hogy országa gazdasági növekedését a belső kereslet fokozatos ösztönzésével próbálják elérni, tehát elvileg folytatódik a jüan fokozatos erősítése. További fontos információ, hogy Kína nem kívánja csökkenteni az euró alapú kötvényeinek állományát, sőt újabb görög papírokat tervez vásárolni. A kínai hírek önmagukban gyengítették a dollárt, és erősítették az eurót, de az esetleges újabb írországi negatív fejlemények fordíthatnak a trenden.
CHF/HUF (202,50 – 206,50): Régen erősödött a forint egy százaléknál nagyobb ütemben egy napon belül a frankkal szemben. A CHF/HUF arfolyama már a 203-at ostromolja, de azért ne feledjük, hogy amilyen nehézkesen küzdi magát a forint az egyre erősebb szintekre, olyan könnyen vesztheti el az eddig megszerzett előnyét. Ha újra a kockázatkerülés lesz napirenden, akkor hamar 210 vagy a fölé is mehet a frank / forint kurzusa.
mfor.hu