22 363 ponton állt a hétfői kereskedés végén a BUX index, ez 0,67 százalékkal volt alacsonyabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom még a 8 milliárd forintot sem érte el a kereskedés végére, az amerikai tőzsdék szünnapja miatt a befektetők távol tartották magukat a piactól.
A vezető részvények a Mol kivételével gyengültek a nap végére, a pesszimista hangulat elsősorban az OTP-ra volt hatással. A bankpapírok 5630 forinton zárták a hét első napját, ez 2,07 százalékkal maradt el a pénteki árfolyamtól. Eközben a Mol 0,39 százalékkal feljebb tudott kapaszkodni, 22 120 forinton állt a nap végén, míg a Magyar Telekom stagnálás után 526 forinton zárt, akárcsak pénteken.
Rosszul szerepeltek a gyógyszergyártók is a piacon a hét elején: a Richter 39 595 forintos árfolyama 0,28 százalékos csökkenésnek felelt meg, míg az Egis 0,44 százalékkal esett vissza, 21 505 forintért cserélt gazdát a nap második felében.
A nap második felében a forint is gyengülésnek indult, ez azonban nem annak volt köszönhető, hogy az MNB 6 százalékon tartotta az alapkamatot, hanem az általános negatív hangulat volt rá hatással. Délután 271,71 forintot kellett adni egy euróért a bankközi devizapiacon, ez már bő fél százalékkal magasabb volt a pénteki szintnél. A dollárral szemben 198,66-nál állt a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 209,56 forintot ért.
A líbiai tüntetések durvulásának köszönhetően a nap második felében a nemzetközi piacok is lefordultak, az olaj világpiaci ára is meredek emelkedésbe kezdett. A londoni tőzsde FTSE indexe délután 1,05 százalékkal állt pénteki értéke alatt, a frankfurti DAX pedig 1,41 százalékos mínuszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 néhány pontos gyengülést mutatott nem sokkal a zárás előtt.
mfor.hu