3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kedden a nyitáskor tovább gyengült a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőtt 1 százalékkal állt előző napi értéke alatt. Főleg az OTP szerepelt gyengén az első néhány órában, a bankpapírok 6 százalékos zuhanás után 2200 forintig estek vissza. A nap első felében a forint is gyengélkedett a devizapiacon, reggel már a 310-es értéket is megközelítette az euró ára, majd délelőttre kicsit magához tért a magyar fizetőeszköz.

A hétfő délutáni komoly szakadást követően kedden reggel tovább esett a BUX index értéke, a nap első felében 1,2 százalékot veszített a mutató. A vezető részvények közül főleg az OTP szakadt nagyot, a gyógyszerrészvények viszont a forint gyengülésének köszönhetően javítani tudtak.

Kedd délelőttre 11 330 pontra esett vissza a BUX index értéke, ez 0,94 százalékkal maradt el a hétfői záróértéktől. A forgalom is megélénkült kicsit az utóbbi napokhoz képest, 6 milliárd forint volt a részvénypiac forgalma az első pár órában.

A blue chipek közül az OTP zuhanása húzta leginkább lefelé a tőzsdét, a bankpapírok délelőtt 2190 forintot értek, ami 6,45 százalékkal maradt el a hétfői árfolyamuktól. A Mol a reggeli jelentős mínusz után délelőttre 8905 forintig kapaszkodott vissza, de még ez is 0,06 százalékkal magasabb volt a hétfői értékénél. Kismértékben emelkedett a Magyar Telekom árfolyama az első néhány óra után 591 forintba kerültek a távközlési részvények.

A forint újabb gyengülése miatt javítani tudtak a gyógyszeripar képviselői, melyeknek jelentős exportpiacaik vannak. Az Egis délelőtt 12 000 forinton állt, ami 0,84 százalékkal volt magasabb a hétfői árfolyamánál, míg a Richter 0,93 százalékos drágulással 27 000 forintig ment fel.


Reggel ismét jelentős gyengüléssel nyitott a forint a devizapiacon, rövid ideig 309 felett is volt az euró jegyzése. Az általunk megkérdezett szakember szerint 320 körül lehet a kulcsszint a magyar deviza számára, felette már a jegybanknak is be kéne avatkoznia, illetve nőhetne a bedőlő devizahitelek aránya. Délelőttre kicsit visszakapaszkodott a magyar deviza, 305,73 forintot kellett adni egy euróért.

A nemzetközi piacokon is jelentősen romlott a hangulat az utóbbi napokban, miután folyamatosan jelennek meg a recesszió mélyülésére utaló jelek. Hétfőn a japán gazdaság jelentős visszaesése okozott pesszimista hangulatot, míg kedd reggel a pénzügyi szektor felerősödő problémái miatt buktak az ázsiai piacok. A szakemberek többsége úgy véli, hogy majd talán az amerikai gazdaságélénkítő csomaggal kapcsolatos hírek hozhatnak egy kis megnyugvást a nemzetközi tőzsdék számára.

Délelőtt a londoni tőzsde FTSE indexe 1,53 százalékkal állt hétfői értéke alatt, míg a frankfurti DAX 1,93 százalékot bukott a nap első felében. A vezető amerikai határidős indexek szintén közel 2 százalékos mínuszban voltak, így várhatóan a tengerentúlon is esni fognak a részvényárak a nyitáskor. Régiónkban a lengyel WIG 20 index 1,89 százalékot veszített, míg a prágai PX 50 5,45 százalékot zuhant a nap első felében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!